אילו הגבלות קיימות בארה"ב בעקבות הקורונה?

חילופי הממשל בארצות הברית לנוכח תוצאות הבחירות שהתקיימו במהלך חודש נובמבר האחרון ובמהלכן נבחר ג'ו ביידן, הובילו לשורה ארוכה של צווים עליהם חתם הנשיא ביידן מייד עם כניסתו לתפקיד בפועל ב-21 לינואר 2021. בין יתר הצווים הפדרליים עליהם חתם הנשיא ביידן מייד עם כניסתו לתפקיד נכללים:

  • חובת חבישת מסיכות – חובה זו מתייחסת לכלל השוהים במבנים פדרליים ולמשתמשי התחבורה הציבורית בכל שטחי המדינה, לרבות, אוטובוסים, מוניות, מטוסים וכדומה.
  • חובת בידוד לכל הנכנסים באמצעות טיסות לשטחה של ארצות הברית – חשוב לציין שתנאי הבידוד ומשך תקופת הבידוד משתנה ממדינה למדינה ממנה אתם מגיעים ובה אתם נוחתים ברחבי ארצות הברית.
  • חובת בדיקות קורונה לכלל הנוסעים לארצות הברית – חובה זו נדרשת מכלל הנוסעים לארצות הברית ועוד בטרם עלייתם למטוס. במסגרת הצו עליו חתם הנשיא ביידן, נדרשת הצגה של בדיקת קורונה שלילית לפני העלייה למטוס, גם עבור נוסעים מחוסנים המחזיקים בדרכון ירוק.

מגבלות בכל הנוגע לקבלת ויזה לארה"ב

בתחילת חודש מרץ 2020, עד בתקופת כהונתו של הנשיא היוצא, דונלנד טראמפ, הממשל האמריקאי החליט על השעיה זמנית של ההגירה לארצות הברית. כפועל יוצא מכך, הופסקה פעילותה של השגרירות האמריקאית בישראל למשך כחודשיים עד לאמצע חודש מאי 2020. חשוב לציין שגם לאחר חזרתה לפעילות של השגירות האמריקאית בישראל, הוטלו מגבלות כאלו ואחרות בכל הנוגע לתהליכי קבלת אזרחות אמריקאית והנפקת ויזה לארה"ב.

בין היתר הוחלט בשגרירות על ביטול הראיות לויזה שלא לצורך מטרות הגירה, כאשר בהדרגה חודשו הראיונות עבור מבקשי ויזות עבודה ו-ויזות סטודנט. כמו כן, מתקיימים ראיונות בנוגע למקרים בהם קיים הכרח בקבלת ויזה דחופה לארה"ב בהתאם לתנאים המקדימים המגדירים מהו מקרה דחוף.

חשוב לציין שתהליכי חידוש ויזה מתאפשרים בהתאם לתנאים הבאים:

חידוש ויזה לילדים – ניתן לחדש ויזה לילדים שהורים מחזיקים בויזה או אזרחות אמריקאית, וזאת באמצעות טופס בקשה לחידוש ויזה עבור ילדים אליו יש לצרף צילומי ויזות של ההורים.

חידוש ויזה לבגירים – הארכת ויזה מתאפשרת לכל מי שהוא מעל גיל 14 ועבור כל מי שפג תוקף הויזה שלו הוא עד שנתיים אחרוה. במקרים אלו, ניתן להשלים את תהליך הארכת הויזה באמצעות משלוח דואר רשום.

נדרשים לחידוש או הוצאת ויזה לארה" ב בזמן הקרוב? אנו ממליצים לכם להתעדכן בכל העדכונים השוטפים בנוגע להגבלות כאלו ואחרות המשתנות בהתאם להיקף התחלואה בכל אחת מהמדינות אליהן אתם מתוכננים להגיע.

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

מה זה SSN?

SSN הוא מספר ביטוח לאומי אמריקאי בן תשע ספרות השייך לכל אזרח אמריקאי בתוך ומחוץ ארה"ב. בדומה לישראל, גם בארה"ב פועלים שירותי ביטוח לאומי במסגרתם

קרא עוד