אישור ESTA - תכנית פטור מויזה לארצות הברית

אשרת כניסה לארצות הברית

אישור ESTA הוא אחד היתרונות הגדולים ביותר שמהם נהנים ישראלים בעלי דרכון ביומטרי. אם גם אתם מתכננים נסיעה לארצות הברית ויש לכם דרכון ביומטרי, לחילופין דרכון של האיחוד האירופי, אז ברוב המקרים תוכלו להימנע מהוצאת ויזה ולהנפיק אישור כניסה אלקטרוני לארצות הברית בשם esta. אז מהו בדיוק אישור ESTA, למי הוא מתאים, מהם התנאים לכניסה לארצות הברית ולקבלת האישור ואיך עובד תהליך הנפקתו? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת.

מהי תכנית פטור מויזה?

תוכנית ויתור ויזה (VWP) היא תוכנית של ארצות הברית המאפשרת לאזרחים מ 41 מדינות להיכנס לארצות הברית למטרות תיירות, עסקים, או בזמן מעבר עד 90 יום ללא צורך בהוצאת ויזה. התוכנית נועדה להקל על אזרחי המדינות המשתתפות להיכנס לארצות הברית ולקדם יחסים טובים יותר עם המדינות המשתתפות. כדי להיות זכאיות ל-VWP, מדינות חייבות לעמוד בדרישות אבטחה והגירה שונות שנקבעו על ידי ממשלת ארה"ב. זה כולל שיעור נמוך של סירובי ויזה והבטחה שהמדינה תשתף מידע על פושעים ואיומים פוטנציאליים עם הרשויות בארה"ב. בנוסף, המדינה חייבת להנפיק דרכונים ביומטריים מאובטחים לאזרחיה.

אישור ESTA

מערכת ESTA – ראשי תיבות של מערכת אישורי הכניסה לארצות הברית Electronic System for Travel Authorization. אישור ESTA הוא אישור אלקטרוני המאפשר לתושבי מדינות המשתתפות בתוכנית הפטור מויזה, כניסה לארה"ב ללא ויזה. תוכנית פטור מויזה מאפשרת לנסוע לארצות הברית למטרות תיירות, עסקים או מעבר עד 90 יום יחד עם זאת האישור הסופי מתקבל עם כניסתכם לארצות הברית מטעם שלטונות ההגירה בארצות.

קריטריונים להוצאת אישור כניסה לארצות הברית

 • אזרח ישראלי או אזרח של מדינה הנמצאת בתוכנית הפטור ויזה.
 • בעל דרכון ביומטרי בתוקף לפחות שישה חודשים לאחר מועד החזרה המשוער מארצות הברית.
 • הנסיעה היא ל-90 יום או פחות.
 • הנסיעה לארצות הברית היא למטרת עסקים או תיירות. יש לספק הוכחות למטרת הנסיעה.
 • ניתן להגיש בקשה להרשאה חדשה עבור אדם אחד או מספר בקשות עבור שני אנשים או יותר.

התנאים להוצאת אישור ESTA

יש כמה תנאים שיש לעמוד בהם כדי לקבל ויזה ESTA:

 1. כניסה לארצות הברית עם דרכון מהמדינות המשתתפות בתוכנית VWP – כפי שכבר ציינו, אזרחים הזכאים ל-ESTA הם אזרחים המחזיקים בדרכון של אחת ממדינות השייכת לתוכנית VWP – Visa Waiver Program, או תוכנית לוויתור על ויזה, ומשתתפות בה 40 מדינות: ישראל! אנגליה, אוסטריה, אוסטרליה, איטליה, אסטוניה, אירלנד, אנדורה, בלגיה, ברוניי, גרמניה, דנמרק, דרום-קוריאה, הולנד, הרפובליקה הצ'כית, יוון, יפן, לוקסמבורג, לטביה, ליטה, ליכטנשטיין, מונקו, מלטה, נורווגיה, ניו-זילנד, סינגפור, סלובקיה, סן-מרינו, ספרד, פורטוגל, פינלנד, פולין, צ'ילה, צרפת, שוויץ, שוודיה.
 2. ביקור למטרת עסקים או נופש – ויזת ESTA מאפשרת לאנשים להיכנס לארה"ב למטרות עסקים, נופש או קבלת טיפול רפואי בלבד.

 3. צפי שהות עד 90 ימים בארצות הברית – ויזת ESTA תקפה לשהות של 90 ימים לכל היותר בארצות הברית.

מי זכאי לקבל ויזה esta?

נוסע של אחת המדינות המפורטות ברשימה שאיננו מסורב ויזה בעבר, שאין לו תיק פלילי, שיש לו כרטיס טיסה חזרה ומי שנכנס ויוצא בעזרת הדרכון מאותה המדינה. כמו כן, היום כבר יש צורך בדרכון ביומטרי בלבד למרבית המדינות.

איך להוציא אישור esta לארצות הברית - שלבים

תהליך הוצאת אישור ESTA הוא פשוט ומהיר ואלו השלבים המרכזיים שלו:

 1. מילוי כתב ויתור והסכמה לתנאים.
 2. הזנת מידע על מבקש הבקשה – שם ושם משפחה, תאריך ומקום לידה, סוג אזרחות, מספר דרכון ותאריך הנפקה.
 3. מילוי פרטים אישיים כמו כתובת מייל תקפה, כתובת מגורים, מספר טלפון ועוד.
 4. בדיקת עמידה בתנאי הזכאות לאישור.
 5. אימות נתונים.
 6. תשלום אגרה בסך 21$– שימו לב כי זהו תשלום מופחת, בניגוד לתשלום האגרה בתהליך הוצאת ויזה.

לאחר שהונפק אישור כניסה לארה"ב ESTA מה עושים?

לפי ההתחייבות של השגרירות האישור או הודעת הדחייה יגיעו בתוך 90 יום, אבל בפועל האישור מגיע במייל בתוך 72 שעות לכל היותר, לפעמים אפילו באופן מידי לאחר התשלום. האישור אצלכם בידיים? מעולה. זה הזמן להתחיל לחפש טיסות ולתכנן את הטיול שלכם בארצות הברית. בזכות הדרכון שאושר והאישור עצמו תוכלו להיכנס כעת אל תוך גבולות המדינה לתקופה של עד שלושה חודשים. שימו לב לבדוק מהו תוקף האישור שלאחריו תצטרכו להנפיקו מחדש. אל תשכחו ש- esta לארצות הברית הוא אינו כרטיס כניסה בטוח לארצות הברית, ועדיין תצטרכו להמתין אחרי הנחיתה לקצין ביקורת הגבולות של ארצות הברית שייתן לכם את האישור הסופי להיכנס למדינה.

דחו את הוצאת אישור esta? מה עושים הלאה?

במידה וסורבתם דרך אישור ESTA וקיבלתם הודעה כי עליכם ליצור קשר עם שגרירות ארה"ב בישראל, אז עליכם לגשת ולמלא טופס DS160  ולאחר מכן לקבוע ראיון בשגרירות ארצות הברית. בקצרה עליכם להגיש בקשה לויזה לארצות הברית ואנחנו כאן כדי לעזור לכם.

אנחנו יכולים לעזור לכם למלא טופס ESTA בעברית

ליברטי יכולים להוציא בשבילכם אישור כניסה לארה"ב ESTA, כדי שלא תצטרכו לדאוג מהבירוקרטיה ולחשוש מטעויות בהגשת הבקשה. אתם תשלחו אלינו את כל הפרטים שצריך כדי לקבל אישור, כמו צילום הדרכון הרלוונטי, ואנחנו נמלא את טופס ESTA לפי הנהלים ונגיש אותם בשמכם. נחסוך בטעיות ונזרז את התהליך עם יותר מ10 שנים נסיון בתחום אתם יכולים לסמוך עלינו.

כעת באופן רשמי ישראל הינה חלק מהמדינות המשתתפות בתוכנית פטור מוויזה, חשוב לטפל באישור ESTA טרם הנסיעה. אנו ממליצים לא לנסות להוציא אישור בעודכם בשדה התעופה, זאת משום שההנחיה היא הנפקת האישור לפחות 72 שעות ממועד הטיסה.

אם הינכם עומדים בתנאים להנפקת אישור כניסה לארה"ב ויש ברשותכם דרכון ישראלי ביומטרי תוכלו גם אתם להנפיק אישור ESTA שיקנה לכם פטור מויזה לארצות הברית, ויאפשר לכם כניסה לגבולות המדינה לתקופת זמן של עד שלושה חודשים. אתם מוזמנים להיעזר במומחים של Liberty USA שישמחו לעזור בתהליך של הוצאת ויזה לארצות הברית (וגם בהוצאת אישור ESTA). אם אתם רוצים ללמוד עוד על נושאים נוספים שקשורים בויזה לארצות הברית

שאלות נפוצות

אשרת כניסה ויזה ואישור מערכת אלקטרונית לאישור נסיעות (ESTA) משרתות מטרות שונות ויש להן דרישות שונות למטיילים המעוניינים להיכנס לארצות הברית.

ויזה, היא חותמת או מדבקה המודבקת על דרכונו של מטייל ומאפשרת לו להיכנס למדינה. ישנן סוגים שונים של ויזות לארצות הברית המקנות אפשרויות שונות כמו: שהייה ארוכה, עבודה או לימודים והן מונפקות בשגירות. ויזה מצריכה עמידה בקריטריונים קשיחים יותר, ראיון בשגרירות ומילוי טופס פיזי המבקש יותר פרטים עליכם ועל הנסיעה המתוכננת ואגרה יקרה יותר.

אישור ESTA, הוא אישור אלקטרוני שניתן על ידי המשרד לביטחון המולדת של ארה"ב (DHS) המאפשר לאזרחים של המדינות המשתתפות לנסוע לארצות הברית לתיירות או עסקים לשהייה של עד 90 יום ללא קבלת ויזה. אישורי ESTA ניתנים באופן מקוון ותקפים לשנתיים מתאריך ההנפקה.

אגרת ESTA עולה 21 דולר. ניתן לשלם את האגרה באמצעות כרטיס אשראי או כרטיס חיוב. ניתן להגיש בקשה לאישור ESTA באינטרנט באתר של רשות ההגירה והאזרחות של ארצות הברית (USCIS). חשוב לציין כי האגרה אינה ניתנת להחזר, גם אם הבקשה נדחית.

אין חובה להדפיס את תעודת ESTA, שכן האישור מקושר אלקטרונית לדרכון שלך. עם זאת, מומלץ להצטייד בתדפיס של האישור במהלך הנסיעה, למקרה שיתעוררו שאלות.

ישנן סיבות רבות לצורך בויזה, אלה הן המרכזיות בהן:

 • אם אין לך דרכון אלקטרוני עם שבב דיגיטלי המכיל מידע ביומטרי, תצטרך ויזה כדי להיכנס לארה"ב.
 • אם בכוונתכם לשהות בארצות הברית יותר מ-90 יום, עליכם לקבל ויזה מתאימה.
 • אם מטרת הנסיעה שלך אינה נופלת תחת תיירות, עסקים.
 • אם נדחתה בעבר ויזה או כניסה לארצות הברית, או שגורשת או הורחקת מארה"ב, ייתכן שתידרש להגיש בקשה לויזה.
 • אנשים שהם בעלי אזרחות כפולה של מדינת VWP ובמקביל מדינות: איראן, עיראק, סודאן או סוריה, או כאלה שנסעו למדינות מסוימות מאז מרץ 2011, אינם זכאים ל-ESTA ו חייב להגיש בקשה לויזה.

יש להגיש בקשה ל-ESTA לפחות 72 שעות לפני היציאה לארצות הברית. עם זאת, מומלץ להגיש בקשה מיד עם תכנון הנסיעה, או לפני רכישת כרטיסי טיסה.

כן, ילדים בכל הגילאים ממדינות תוכנית ויתור ויזה הנוסעים לארה"ב במסגרת ה-VWP חייבים להיות בעלי ESTA מאושרת.

כן, מטיילים העוברים דרך ארצות הברית למדינות אחרות נדרשים להצטייד ב-ESTA או אשרת מעבר.

לא, ESTA מאושרת אינה ערובה להתקבל לארצות הברית. זה רק מאשר לכם לעלות לטיסה לארה"ב. הכניסה נקבעת על ידי פקידי המכס והגנת הגבולות עם הגעתכם לשדה.

לא, אם יש ברשותכם ויזה תקפה לארה"ב, אין צורך בהפקת אישוק ESTA. ניתן לנסוע לארה"ב עם הויזה למטרה שהיא הונפקה.

לא, אין צורך להגיש בקשה ל-ESTA מחדש אם תוקף ההרשאה הנוכחית שלך יפוג במהלך השהות בארה"ב. ה-ESTA צריכה להיות תקפה עם הגעתכם לארצות הברית אך יכולה לפוג בזמן שהנכם שוהיםבארה"ב.

בקשת ESTA יכולה להידחות מסיבות שונות, הקשורות לעתים קרובות לזכאות ודאגות אבטחה, או אם המבקש הוחרג בעבר או הפר את תנאי הקבלה לארה"ב. בדרך כלל לא מסופקות סיבות ספציפיות לסירוב. יחד עם זאת ישנן סיבות נפוצות ומחלקן תוכלו להימנע. קראו כאן המאמר בנושא סיבות לסירוב ESTA

אין הליך ערעור רשמי עבור בקשת ESTA שנדחתה. עם זאת, אם הנסיבות משתנות או אם יש לך מידע נוסף שיכול לשנות את ההחלטה, תוכלו להגיש בקשה חוזרת באתר של DSH.

בחזרה לאחד הנושאים

תוכן עיניינים

אולי יעניין אותך גם​

אישור ESTA

זירוז esta

זירוז esta מערכת אישור ESTA, או Electronic System for Travel Authorization, היא מערכת אלקטרונית המאפשרת לאזרחים של 39 מדינות, כולל ישראל, להיכנס לארצות הברית ללא

קרא עוד

סירוב ESTA – מה עושים?

סירוב ESTA – מה עושים? לאחרונה הצטרפה מדינת ישראל לתוכנית הפטור מויזה לארצות הברית (Visa Waiver Program, או VWP בקיצור). המשמעות היא שמדינת ישראל הצטרפה

קרא עוד

ESTA לילדים

ESTA לילדים החל מספטמבר 2023, ישראל חברה בתוכנית הפטור מויזה לארצות הברית ואזרחיה יידרשו לאישור ESTA, על מנת להיכנס למדינה.  על פי תנאי התוכנית, כל

קרא עוד

הגשת ESTA לבעלי עבר פלילי

בקשת ESTA לבעלי עבר פלילי לאחרונה נכנסה מדינת ישראל לתוכנית הפטור מויזה בכניסה לארצות הברית. המשמעות היא שאזרחי ישראל אינם נדרשים עוד לעבור תהליך של

קרא עוד

Travel Not Authorized – מה זה אומר?

"Travel Not Authorized" בבקשה ל-ESTA: מה זה אומר? לאחרונה הפכה מדינת ישראל להיות המדינה ה-41 שאזרחיה פטורים מויזה בכניסה לארצות הברית. לאחר שגם אנחנו זכינו

קרא עוד

חידוש ESTA – כל המידע שצריך

חידוש ESTA – כל מה שצריך לדעת עם הצטרפותה של ישראל לתוכנית הפטור מויזה לארצות הברית, אזרחי מדינת ישראל נדרשים להצטייד באישור כניסה אלקטרוני בכניסה

קרא עוד

שאלות נפוצות – ESTA

שאלות נפוצות: ESTA כדי להכנס לארה"ב ללא ויזה במסגרת תוכנית הפטור מויזה, תצטרך לקבל אישור ESTA. מדובר במסמך אלקטרוני שמתקבל באמצעות מילוי טופס מקוון באתר

קרא עוד