אישור esta לצורך נסיעת עסקים

תוכנית VWP, או תוכנית פטור מויזה לארצות הברית, היא הסדר בין ארצות הברית לבין 39 מדינות המאפשר לאזרחיהן להיכנס לארצות הברית ללא צורך בויזה. מטרת התוכנית היא להקל על תנועת תיירים ועסקים בין ארצות הברית למדינות החברות, תוך שמירה על רמת אבטחה גבוהה. התוכנית מאפשרת לאזרחים של מדינות החברות להיכנס לארצות הברית לתקופה של עד 90 יום ללא צורך בויזה. מטרת הנסיעה צריכה להיות עסקים או תיירות, והמבקרים חייבים לצאת מארצות הברית לפני תום התקופה.

האם אישור esta מתאים לצורך נסיעת עסקים?

כן, אישור ESTA מתאים לצורך נסיעת עסקים, כל עוד מטרת הנסיעה היא עסקית או תיירותית בלבד, והשהות בארצות הברית אינה עולה על 90 יום. חשוב לציין שאם נוסע נדחה בדרכו לארצות הברית, הוא עשוי להיות מנוע מלקבל אישור ESTA בעתיד. לכן, חשוב לוודא שהינכם עומד בכל הדרישות של תוכנית פטור מויזה לפני הנסיעה.

קריטריונים כדי להיחשב כמבקר עסקי ולקבל אישור כניסה

כדי להיחשב כמבקר עסקי ולקבל אישור כניסה לארצות הברית, על המבקר לעמוד במספר קריטריונים:

 • מטרת הנסיעה חייבת להיות עסקית בלבד.
 • השהות בארצות הברית חייבת להיות מוגבלת ל-90 יום.
 • המבקר חייב להיות בעל דרכון בתוקף לפחות שישה חודשים לאחר מועד היציאה הצפוי מהארצות הברית.
 • המבקר חייב להיות בעל כרטיס טיסה הלוך ושוב או כרטיס חזרה למדינה המקורית שלו.
 • המבקר חייב להוכיח שיש לו את המשאבים הכספיים הדרושים כדי לתמוך בעצמו בזמן שהותו בארצות הברית.
 • המבקר חייב להיות בעל עבר פלילי נקי.

בנוסף לקריטריונים אלו, רשויות ההגירה של ארצות הברית עשויות לשקול את הגורמים הבאים בעת קבלת החלטה לגבי אישור כניסה:

 • הקשרים של המבקר בארצות הברית, כגון משפחה, חברים או עבודה.
 • היסטוריית הנסיעות של המבקר.
 • הסיבה הספציפית לנסיעה.

אם המבקר עומד בכל הדרישות והקריטריונים, הוא עשוי לקבל אישור כניסה לארצות הברית. עם זאת, חשוב לציין שרשויות ההגירה של ארצות הברית שומרות לעצמן את הזכות לדחות כל בקשה לכניסה, גם אם היא עומדת בכל הדרישות.

מהן הפעילויות העסקיות המותרות במסגרת אישור ESTA?

אישור ESTA מאפשר לנוסעים לבצע את הפעולות הבאות ללא ויזה:

 • השתתפות בפגישות עסקיות
 • מתן או קבלת ייעוץ עסקי עם שותפים
 • משא ומתן על חוזים
 • השתתפות בכנס עסקי, או תערוכת סחר
 • הכשרה קצרה

מומלץ לשאת איתכם ניירת מתאימה בזמן שהותכם, התומכת בפעילויות העסקיות והאישיות המתוכננות, לינה וסידורי נסיעות, שכן ייתכן ותשאלו שאלות בנמל הכניסה. אם הנכם שכירים רצוי להצטייד עם מכתב מהמעסיק, על נייר מכתבים רישמי של החברה, המפרט את מסלול הטיול וסיבה לנסיעה.

אילו פעילויות עסקיות לא מותרות?

ישנן מספר פעילויות עסקיות שאישור ESTA אינו מאפשר לבצע, כגון לעבוד או לבצע עבודה בתשלום  גם אם המעסיק נמצא במקום אחר וכן עריכת סמינרים מטעמכם בנושאי מנהיגות או הכשרות לניהול. עבור אלו תזדקקו להוציא ויזה מתאימה.

האם ניתן לחדש או להאריך את אישור ESTA?

אם נכנסתם לארה"ב במסגרת תכנית הפטור מויזה, תקופת ההרשאה שלכם מתחילה בתאריך הכניסה. לא ניתן יהיה להגיש בקשה להארכת מגבלת 90 הימים, או לשנות את הסטטוס באמצעות הגשת בקשה לויזה לארה"ב, מתוך ארה"ב. יהיה עליכם לעזוב את ארה"ב לפני התאריך המצוין בחותמת הקבלה. אם ברצונכם להגיש בקשה לויזה חדשה או להגיש בקשה חוזרת ל-ESTA, יהיה עליכם לצאת מגבולות ארצות הברית ורק אז תוכלו להגיש את הבקשה.

האם לתדירות הנסיעה לארה"ב יכולה להיות השפעה על אישור הESTA?

מבקרים המגיעים לארה"ב בתדירות גבוהה עשויים לגלות שהם מושכים את תשומת לבם של פקידי הגבול. עם זאת כל עוד שהפעילויות שלך עומדות בחוקי הפטור מויזה תוכל לתת את המידע בגבול לגבי התוכניות שלך לביקור ולא אמורה להיות בעיה במתן כניסה.

האם צריך ESTA עבור כל ביקור בארה"ב?

אישור ESTA תקף למשך שנתיים, או עד תוקף הדרכון, המוקדם מביניהם. אם הדרכון שלכם פג תוקף לפני שתוקף ה-ESTA, תצטרכו להגיש בקשה חדשה  ל-ESTA. התשלום הנלווה יגבה עבור כל בקשה חדשה שתוגש. אם אתם מתכננים נסיעה לארצות הברית, מומלץ לבדוק את תוקף ה-ESTA שלכם מראש. אתם יכולים לעשות זאת על ידי ביקור באתר האינטרנט של רשות ההגירה והמכס של ארצות הברית (CBP).

מה קורה במצב של סירוב אישור ESTA?

במידה ובקשת ה- ESTA נדחתה, המכס והגנת הגבולות של ארה"ב (CBP) אינם מספקים לך את הסיבות לסירוב אישור ESTA מטעמי מדיניות פרטיות וחיסיון. לכן יהיה עליכם לבחון את בקשתכם כדי לנסות ולהבין את הסיבה הסבירה לדחייה. האפשרויות לדחיה עשויות להיות:

 1. טעות במענה על השאלות – אם עניתם בטעות 'כן' לאחת משאלות הזכאות, צור קשר עם CBP כדי לבקש תיקון.
 2. הגשת בקשה חוזרת לאישור ESTA – בבדיקה, יכול להיות שעשיתם טעות פשוטה כשמילאתם את טופס ה-ESTA. התבונן במיוחד במידע שהזנת עבור:
 • שם משפחה, שמות פרטיים
 • תאריך לידה
 • מקום וארץ לידה
 • מספר דרכון
 • ארץ אזרחות

אם עשיתם שגיאה פשוטה בטופס הבקשה, כגון שגיאת דפוס, תוכל להמתין 10 ימים ולהגיש בקשת ESTA חדשה. מכיוון שזו תהיה בקשה חדשה לגמרי, תצטרכו גם לשלם את דמי הבקשה שוב. דחיית בקשת ESTA אין משמעה שלא תוכלו להיכנס לארה"ב, אלא משמעה שלא תוכלו להיכנס במסגרת תכנית הפטור מויזה. תוכל להוציא ויזה בשגרירות או בקונסוליה.  

בחזרה לאחד הנושאים

תוכן עיניינים

אולי יעניין אותך גם​

Travel Not Authorized – מה זה אומר?

"Travel Not Authorized" בבקשה ל-ESTA: מה זה אומר? לאחרונה הפכה מדינת ישראל להיות המדינה ה-41 שאזרחיה פטורים מויזה בכניסה לארצות הברית. לאחר שגם אנחנו זכינו

קרא עוד
הגשת ESTA לבעלי עבר פלילי

בקשת ESTA לבעלי עבר פלילי לאחרונה נכנסה מדינת ישראל לתוכנית הפטור מויזה בכניסה לארצות הברית. המשמעות היא שאזרחי ישראל אינם נדרשים עוד לעבור תהליך של

קרא עוד
אישור ESTA
זירוז esta

זירוז esta מערכת אישור ESTA, או Electronic System for Travel Authorization, היא מערכת אלקטרונית המאפשרת לאזרחים של 39 מדינות, כולל ישראל, להיכנס לארצות הברית ללא

קרא עוד
ESTA לילדים

ESTA לילדים החל מספטמבר 2023, ישראל חברה בתוכנית הפטור מויזה לארצות הברית ואזרחיה יידרשו לאישור ESTA, על מנת להיכנס למדינה.  על פי תנאי התוכנית, כל

קרא עוד
שאלות נפוצות – ESTA

שאלות נפוצות: ESTA כדי להכנס לארה"ב ללא ויזה במסגרת תוכנית הפטור מויזה, תצטרך לקבל אישור ESTA. מדובר במסמך אלקטרוני שמתקבל באמצעות מילוי טופס מקוון באתר

קרא עוד