שאלות נפוצות: ESTA

כדי להכנס לארה"ב ללא ויזה במסגרת תוכנית הפטור מויזה, תצטרך לקבל אישור ESTA. מדובר במסמך אלקטרוני שמתקבל באמצעות מילוי טופס מקוון באתר הגנת המכס והגבולות של ארה"ב (CBP), המשמש לסינון מראש של מבקרים בארה"ב. מבקש האישור מתבקש לענות על מספר שאלות כדי לוודא האם הוא עומד בדרישות הכניסה לארה"ב.

מה ההבדל בין אישור ESTA לויזה לארה"ב?

ESTA אינו ויזה. הוא אינו עומד בדרישות החוקיות או הרגולטוריות לשרת במקום ויזה לארצות הברית כאשר נדרשת ויזה על פי חוק ארצות הברית. ויזה היא מסמך נייר המאפשר להיכנס לארצות הברית למשך פרק זמן של עשר שנים. אישור ESTA הוא אישור כניסה אלקטרוני המאפשר להיכנס לארצות הברית למשך פרק זמן קצר יותר, של שנתיים. הבדל נוסף בין ויזה לאישור ESTA הוא שויזה יכולה להינתן על דרכונים ביומטריים או דרכונים רגילים, ואילו אישור ESTA ניתן רק על דרכונים ביומטריים.

מי זכאי להגיש בקשה לאישור ESTA?

כדי להיות זכאי להגיש בקשה לאישור ESTA, עליך לעמוד בתנאים הבאים:

 • להיות אזרח של אחת המדינות המשתתפות בתוכנית הפטור מוויזה.
 • להחזיק בדרכון ביומטרי בתוקף.
 • להיות בעל היסטוריה נסיעות תקינה.
 • להיות בעל היסטוריה משפטית תקינה.
 • ללא סיבות ביטחוניות או בריאותיות שמונעות ממך להיכנס לארצות הברית.
 • הנסיעה היא לכל היותר ל- 90 יום.
 • הנסיעה היא למטרת עסקים או תיירות.

אילו אוכלוסיות לא יוכלו לקבל אישור ESTA?

אוכלוסיות הבאות לא יוכלו לקבל אישור ESTA:

 • אנשים שאינם אזרחי אחת המדינות המשתתפות בתוכנית הפטור מוויזה. אם אתה אזרח של מדינה שאינה משתתפת בתוכנית, עליך להגיש בקשה לויזה לארה"ב.
 • אנשים שאין להם דרכון ביומטרי בתוקף. דרכון ביומטרי הוא דרכון המכיל נתונים ביומטריים, כגון תמונה דיגיטלית וטביעת אצבעות.
 • אנשים עם היסטוריית נסיעות לא תקינה, כגון נסיעות למדינות עם אזורי מלחמה או נסיעות למדינות שבהן יש לך קשר עם ארגוני טרור, ייתכן שלא תוכל לקבל אישור ESTA.
 • אנשים עם היסטוריה משפטית לא תקינה, כגון הרשעות פליליות או עבירות הגירה.
 • אנשים עם סיבות ביטחוניות או בריאותיות שמונעות מהם להיכנס לארצות הברית.

אילו פעולות אישור ESTA מעניק לעשות בארה"ב?

אישור ESTA מעניק לבעליו את הזכות להיכנס לארצות הברית למטרות תיירות, עסקים, טיפול רפואי, או נסיעה לקרובי משפחה או חברים. מטרות עסקים כוללות השתתפות בכנסים או תערוכות, פגישות עם לקוחות או ספקים, או חתימה על חוזים. אישור ESTA אינו מעניק לבעליו את הזכות לעבוד, ללמוד, או להישאר בארה"ב באופן קבוע.

מהם פרטי המידע שיש למלא בטופס ESTA?

במסגרת מילוי טופס אסטה יהיה עליכם לענות על מספר שאלות אודות המבקש ומידע על הדרכון, למשל:

 • שם משפחה
 • שם פרטי 
 • מִין
 • כינויים
 • תאריך לידה
 • עיר הולדתך
 • ארץ לידה
 • מספר דרכון
 • ארץ אזרחות
 • מספר תעודת זהות
 • תאריך הנפקת הדרכון
 • תאריך תפוגת דרכון
 • ארץ הנפקת דרכון
 • האם אי פעם הונפק לך דרכון או תעודת זהות לאומית לנסיעות בכל מדינה אחרת? אם כן, יש לספק ארץ הנפקה, סוג מסמך, מספר מסמך ושנת תפוגה.

מהי העלות של אישור ESTA וכיצד ניתן לשלם?

אגרת מילוי טופס ESTA עומדת על 21 דולר נכון לנובמבר 2023. ניתן לשלם את האגרה באמצעות כרטיס אשראי או PayPal. תשלום האגרה מתבצע באופן מקוון באתר משמר הגבולות של ארצות הברית.

מתי כדאי להגיש בקשה ל esta ?

ניתן להגיש בקשה ל-ESTA בכל עת טרם הנסיעה לארצות הברית אך ההמלצה היא להגיש את הבקשה לפחות 72 שעות לפני הנסיעה. אישור הנסיעה תקף לשנתיים מתאריך הנפקתו, או עד לפקיעת תוקף הדרכון שלך, המוקדם מביניהם.

כמה זמן לוקח למלא טופס esta?

לפי CBP (מכס והגנה על גבולות ארצות הברית) הזמן הממוצע המשוער להשלמת מילוי הטופס הוא הוא 23 דקות.

האם ניתן לתקן טעות באישור ESTA?

לפני הגשת בקשה עם פרטי התשלום הנדרשים, תוכל לתקן את כל שדות נתוני הבקשה למעט מספר הדרכון, מדינת הנפקת הדרכון, מדינת האזרחות ותאריך הלידה. אם הפונה טעה בדרכון או במידע הביוגרפי שלו, הוא יצטרך להגיש בקשה חדשה. התשלום הנלווה יגבה עבור כל בקשה חדשה שתוגש.

כיצד ניתן לבדוק את סטטוס ה-ESTA?

כדי לבדוק את סטטוס ה-ESTA שלך, עבור אל דף הבית של ESTA, בחר "בדוק סטטוס ESTA ", ולאחר מכן לחץ על "בדוק סטטוס אינדיבידואלי". יהיה עליך להזין את מספר הדרכון, תאריך הלידה ומספר הבקשה שלך או את מדינת האזרחות, תאריך הנפקת הדרכון ותאריך התפוגה של הדרכון. תקבל אחת משלוש התגובות:  הרשאה מאושרת, הרשאה לא מאושרת או אישור בהמתנה. 

כמה זמן לוקח לקבל אישור ESTA?

לרוב, תקבל את התשובה לבקשתך תוך 72 שעות מרגע הגשתה. עם זאת, במקרים מסוימים, תהליך האישור עשוי להימשך זמן רב יותר, בשל גורמים כמו תחזוקת המערכת או השבתה זמנית של השרת.

האם ל-ESTA יש תוקף?

כן, אישור ESTA תקף לשנתיים מתאריך הנפקתו, או עד תוקף הדרכון שלך – המוקדם מביניהם. אם תוקף הדרכון שלך עומד לפוג לפני תוקף ה-ESTA שלך, עליך להגיש בקשה חדשה ל-ESTA.

במידה ופג תוקף האישור, האם ניתן לחדשו?

לא ניתן לחדש אישור ESTA פג תוקף. אם תוקף אישור ה-ESTA שלך פג, עליך להגיש בקשה חדשה. בקשה חוזרת נעשית באותו הליך בדיוק כמו הגשת בקשה ראשונה כולל תשלום האגרה.

מה קורה במקרה של דחיית ESTA?

אם הבקשה שלכם ל-ESTA נדחית, תקבלו דוא"ל עם הסבר מפורט על הסיבה לסירוב. אם הינכם חושבים שהסירוב אינו מוצדק, יש לכם אפשרות להגיש בקשה מחדש. עם זאת, חשוב לתקן את הבעיה שגרמה לדחיית הבקשה שלך לפני הגשת הבקשה המחודשת.

אילו סיבות קיימות לדחיית בקשת ESTA?

הסיבות הנפוצות ביותר לדחיית בקשות ESTA הן:

 • מידע לא מדויק או חסר בבקשה.
 • היסטוריה נסיעות לא תקינה, כגון נסיעות למדינות עם אזורי מלחמה או נסיעות למדינות שבהן יש לך קשר עם ארגוני טרור.
 • היסטוריה משפטית לא תקינה, כגון הרשעות פליליות או עבירות הגירה.
 • סיבות ביטחוניות או בריאותיות שמונעות ממך להיכנס לארה"ב.

כמה ביקורים ניתן לעשות במסגרת ESTA בארה"ב?

עם אישור ESTA, ניתן לבקר בארה"ב מספר פעמים במהלך תקופת תוקפו, כל עוד כל הנסיעה קצרה מ-90 יום.

באילו מדינות נדרש השימוש ב-ESTA?

כדי להכנס לארה"ב במסגרת תכנית הפטור מויזה נדרש אישור ESTA לאזרחיהן של 39 מדינות ברחבי העולם כולל: אוסטריה, אוקראינה, איסלנד, איטליה, אנגולה, ארמניה, אזרבייג'ן, בלארוס, בלגיה, בוסניה והרצגובינה, בולגריה, ברזיל, בריטניה, גרמניה, גאורגיה, דנמרק, הולנד, הונגריה, אירלנד, איסלנד, אסטוניה, יפן, קזחסטן, לטביה, ליטא, ליכטנשטיין, מקדוניה, מלטה, מולדובה, מונטנגרו, נורווגיה, פולין, פורטוגל, קפריסין, רומניה, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוודיה, טורקיה וישראל.

האם אני צריך להגיש בקשה אם אני רק עובר את ארצות הברית בדרך למדינה אחרת?

לא, אם אתה רק עובר את ארצות הברית בדרך למדינה אחרת, אינך צריך להגיש בקשה ל-ESTA.

במידה והתקבל אישור ESTA האם מובטחת כניסה לארה"ב?

לא, גם אם התקבל אישור עבור ESTA, כניסה לארה"ב אינה מובטחת. פקידי ביקורת הגבולות והמכס רשאים לסרב להכניס אדם לארה"ב, גם אם הוא מחזיק באישור ESTA.

האם ניתן להגיש בקשה לאישור ESTA גם לילדים שלי?

כן, יש להגיש בקשה לאישור ESTA גם עבור הילדים. על מנת להגיש בקשה לאישור ESTA עבור ילד, עליכם להיות הורה או אפוטרופוס שלו. הבקשה לאישור ESTA עבור ילדים היא זהה לבקשה עבור מבוגרים. לאחר הגשת הבקשה, תקבל אישור או דחייה בתוך 72 שעות.

כמה זמן ניתן לשהות בארה"ב במסגרת אישור ESTA?

במסגרת אישור ESTA, ניתן לשהות בארה"ב לתקופה של עד 90 יום רצופים. זמן השהייה המרבי מחושב מהיום שבו אתה נכנס לארה"ב, ולא מהיום שבו אתה מקבל את אישור ה-ESTA. לאחר 90 יום, עליך לצאת מארה"ב. אם אתה רוצה להישאר בארה"ב לתקופה ארוכה יותר, עליך להגיש בקשה לויזה לארה"ב. 

האם צריך להדפיס את אישור ESTA בשביל הטיסה?

לא חובה להדפיס את אישור ESTA בשביל הטיסה. האישור הוא אישור אלקטרוני, והוא מאוחסן במערכת המידע של רשות ההגירה והמכס של ארצות הברית (CBP). עם זאת, מומלץ להדפיס עותק של האישור לתיעוד שלך, או למקרה שחברת התעופה או ה-CBP יבקשו זאת.

האם אני יכול לשמור בקשה שלא מולאה עד סופה?

כן, אתה יכול לשמור בקשה שלא מולאה עד סופה. לאחר שתתחיל למלא את הבקשה שלך, תקבל אפשרות לשמור את הבקשה שלך ולחזור אליה מאוחר יותר. כדי לשמור את הבקשה שלך, לחץ על כפתור "שמור" בחלק העליון של המסך. לאחר מכן, תקבל קוד זיהוי בן שש ספרות. הקפד לשמור את קוד הזיהוי הזה במקרה שתצטרך לחזור אל הבקשה שלך מאוחר יותר.

בחזרה לאחד הנושאים

תוכן עיניינים
אולי יעניין אותך גם​
אישור ESTA
כמה זמן לוקח להוציא אישור ESTA

כמה זמן מראש כדאי להוציא אישור ESTA אישור ESTA, או Electronic System for Travel Authorization, הוא מסמך אלקטרוני המאפשר לאזרחים של מדינות הכלולות בתכנית הפטור

אישור ESTA
זירוז esta

זירוז esta מערכת אישור ESTA, או Electronic System for Travel Authorization, היא מערכת אלקטרונית המאפשרת לאזרחים של 39 מדינות, כולל ישראל, להיכנס לארצות הברית ללא

Travel Not Authorized – מה זה אומר?

"Travel Not Authorized" בבקשה ל-ESTA: מה זה אומר? לאחרונה הפכה מדינת ישראל להיות המדינה ה-41 שאזרחיה פטורים מויזה בכניסה לארצות הברית. לאחר שגם אנחנו זכינו

הגשת ESTA לבעלי עבר פלילי

בקשת ESTA לבעלי עבר פלילי לאחרונה נכנסה מדינת ישראל לתוכנית הפטור מויזה בכניסה לארצות הברית. המשמעות היא שאזרחי ישראל אינם נדרשים עוד לעבור תהליך של

חידוש ESTA – כל המידע שצריך

חידוש ESTA – כל מה שצריך לדעת עם הצטרפותה של ישראל לתוכנית הפטור מויזה לארצות הברית, אזרחי מדינת ישראל נדרשים להצטייד באישור כניסה אלקטרוני בכניסה