כמה זמן מראש כדאי להוציא אישור ESTA

אישור ESTA, או Electronic System for Travel Authorization, הוא מסמך אלקטרוני המאפשר לאזרחים של מדינות הכלולות בתכנית הפטור מויזה, כולל ישראל, להיכנס לארצות הברית ללא צורך בויזה. מדובר במערכת אלקטרונית המאפשרת לרשויות ההגירה של ארצות הברית לבדוק את הרקע של המבקרים לפני הגעתם, ובכך לסנן כניסה לארצות הברית של אנשים המסכנים את המדינה.

בדרך כלל זמן הטיפול הממוצע ועיבוד בקשות ESTA הוא 72 שעות, אך לעתים קרובות התשובות מתקבלות מהר יותר. ההמלצה של ה CBP  היא להגיש הבקשה לפחות 72 שעות לפני הטיסה המיועדת, אם זאת אנו ממליצים להגיש את הבקשה עם רכישת הכרטיס כדי לאפשר לכם זמן תגובה, שכן עומס בקשות, תקלות טכניות או מידע חסר או שגוי עלולים לסירוב או המתנה ממושכת לתשובה.

 

כיצד עובד תהליך הוצאת אישור ESTA

תהליך הוצאת אישור ESTA מתבצע באופן מקוון באתר האינטרנט של משרד הביטחון הפנימי של ארצות הברית (DHS). כדי להתחיל את התהליך, תצטרכו למלא טופס מקוון עם המידע הבא: 

 • שם פרטי, שם משפחה, תאריך לידה, מספר דרכון, כתובת מגורים וכו'.
 • פרטי כרטיס הטיסה שלכם, כולל תאריכי הטיסה, מספרי הטיסות וכו'.
 • מטרת הנסיעה שלכם לארצות הברית.
 • מידע על מקור המימון של הנסיעה שלכם.

לאחר שתמלאו את הטופס, תצטרכו לשלם עמלה של 14 דולר. לאחר התשלום, הבקשה שלכם תישלח לבדיקה על ידי רשויות ההגירה של ארצות הברית.

מתי צריך להגיש מראש בקשה להוצאת ESTA?

מומלץ להגיש בקשה ל-ESTA לפחות שלושה ימים לפני מועד הטיסה שלכם. זאת מכיוון שזמן הטיפול הממוצע בבקשות ESTA הוא 24 שעות, אך ייתכן שזמן הטיפול יהיה ארוך יותר במקרים מסוימים, כגון אם הבקשה שלכם כוללת מידע לא מדויק או אם רשויות ההגירה של ארצות הברית זקוקות לבדוק פרטים נוספים לגביכם.

 

מה המועד האחרון בו ניתן להגיש בקשה עבור אישור ESTA?

אם אתם מתכננים נסיעה לארצות הברית, מומלץ להגיש בקשה ל-ESTA מוקדם ככל האפשר, כדי להבטיח שיהיה לכם מספיק זמן לקבל את אישור ה-ESTA שלכם לפני מועד הטיסה שלכם. אם אתם מגישים בקשה ל-ESTA זמן קצר לפני מועד הטיסה שלכם, ואתם לא מקבלים את אישור ה-ESTA שלכם בזמן, אתם עשויים להיות מנועים מלהיכנס לארצות הברית.

טיפים לאופן מילוי טופס ESTA כדי לא להיתקל בבעיות ועיכובים בתהליך

הנה כמה טיפים לאופן מילוי טופס ESTA בעברית כדי לא להיתקל בבעיות ועיכובים בתהליך:

 • הקדישו זמן למלא את הטופס ביסודיות. אל תמהרו, וודאו שאתם מספקים את כל המידע הנדרש בצורה מדויקת.
 • השתמשו במידע מהדרכון שלכם. כאשר אתם ממלאים את הטופס, הקפידו להשתמש במידע מהדרכון שלכם, כולל שם פרטי, שם משפחה, תאריך לידה, מספר דרכון, כתובת מגורים וכו'.
 • היו כנים בתשובות שלכם. אל תסתירו מידע או תשקרו. אם אתם לא בטוחים איך לענות על שאלה מסוימת, מומלץ לפנות לשגרירות או לקונסוליה של ארצות הברית במדינה שלכם.
 • בדקו את הטופס שלכם לפני שליחה. לאחר שאתם ממלאים את הטופס, הקפידו לבדוק אותו ביסודיות כדי לוודא שהוא מדויק ומלא במלואו.

כמה זמן לוקח להוציא אישור ESTA?

זמן הטיפול המקסימלי בבקשת ESTA הוא 72 שעות, אך במרבית המקרים התשובה מתקבלת הרבה קודם. לאחר הגשת הבקשה ותשלום האגרה תקבלו תגובה לדואר האלקטרוני, לפעמים תוך דקות ספורות אבל זה עלול להתעכב ולקחת שלושה ימים לכל היותר.

סיבות אפשריות לדחיית בקשת אישור ESTA

ישנן מספר סיבות אפשריות לדחיית ESTA. הסיבות הנפוצות ביותר לסירוב ESTA הן:

 • מידע לא מדויק או חסר בטופס הבקשה. 
 • היסטוריה משפטית שלילית כגון מאסר או הגירה לא חוקית.
 • היסטוריה של הפרת תנאי ה-ESTA.
 • איום על הביטחון הלאומי. 

אם בקשתכם נדחתה, תקבלו מייל עם הסיבה לדחייה. אם אתם לא מסכימים עם הסיבה לדחייה, אתם יכולים להגיש ערעור על ההחלטה.

מה עושים אם קיבלתי דחייה על אישור ESTA?

אם קיבלתם דחייה על אישור ESTA ראשית בדקו את הסיבה לדחייה במייל שקיבלתם עם ההודעה על הדחייה. אם אתם לא מסכימים עם הסיבה לדחייה, תוכלו להגיש ערעור על ההחלטה. עשו זאת ע"י מילוי טופס ערעור ושליחה  בדואר אלקטרוני למשרד הביטחון הפנימי של ארצות הברית (DHS). בטופס הערעור, תצטרכו להסביר מדוע אתם לא מסכימים עם הסיבה לדחייה של הבקשה שלכם. 

אם אתם מסכימים עם הסיבה לדחייה, או אם אתם לא רוצים להגיש ערעור, אתם יכולים להגיש בקשה חדשה ל-ESTA. כדי להגיש בקשה חדשה, תצטרכו למלא טופס חדש ולשלם עמלה חדשה. אם אתם מגישים בקשה חדשה, הקפידו לבדוק את הטופס שלכם ביסודיות כדי לוודא שהוא מדויק ומלא במלואו. אתם יכולים גם לפנות לשגרירות או לקונסוליה של ארצות הברית במדינה שלכם כדי לקבל עזרה במילוי הטופס.

כמה זמן לוקח חידוש ESTA?

כאשר תוקף ה-ESTA שלך יפוג, אינך יכול להאריך אותו ותצטרך להגיש בקשה חדשה לחלוטין. התהליך זהה לחלוטין לשלב שבו הגשת בקשה ל-ESTA המקורי שלך וייקח אותו פרק זמן. שים לב לכך שאם פג תוקפו של הדרכון שלך, גם ה-ESTA המקושר אליו יפוג ולכן תצטרך להגיש בקשה חדשה ל-ESTA שיקושר אלקטרונית לדרכון החדש שלך.

בחזרה לאחד הנושאים

תוכן עיניינים

אולי יעניין אותך גם​

ESTA לילדים

ESTA לילדים החל מספטמבר 2023, ישראל חברה בתוכנית הפטור מויזה לארצות הברית ואזרחיה יידרשו לאישור ESTA, על מנת להיכנס למדינה.  על פי תנאי התוכנית, כל

Travel Not Authorized – מה זה אומר?

"Travel Not Authorized" בבקשה ל-ESTA: מה זה אומר? לאחרונה הפכה מדינת ישראל להיות המדינה ה-41 שאזרחיה פטורים מויזה בכניסה לארצות הברית. לאחר שגם אנחנו זכינו

אישור ESTA
זירוז esta

זירוז esta מערכת אישור ESTA, או Electronic System for Travel Authorization, היא מערכת אלקטרונית המאפשרת לאזרחים של 39 מדינות, כולל ישראל, להיכנס לארצות הברית ללא

הגשת ESTA לבעלי עבר פלילי

בקשת ESTA לבעלי עבר פלילי לאחרונה נכנסה מדינת ישראל לתוכנית הפטור מויזה בכניסה לארצות הברית. המשמעות היא שאזרחי ישראל אינם נדרשים עוד לעבור תהליך של

שאלות נפוצות – ESTA

שאלות נפוצות: ESTA כדי להכנס לארה"ב ללא ויזה במסגרת תוכנית הפטור מויזה, תצטרך לקבל אישור ESTA. מדובר במסמך אלקטרוני שמתקבל באמצעות מילוי טופס מקוון באתר