ויזה לארה"ב בדרכון שפג תוקפו

פג תוקפו של הדרכון? מעוניינים לעשות שימוש בויזה המוצמדת לאחד מדפי הדרכון שאינו בתוקף? זה הזמן לדעת הכול על האפשרויות העומדות לרשותכם לצורך כך.

על פי חוקי ההגירה המונהגים בארצות הברית, כניסה לשטח המדינה מתאפשרת אך ורק למחזיקי ויזה (אשרת כניסה) ומציגי דרכון בתוקף בפני נציגי רשויות ההגירה. בכל אותם מקרים בהם הויזה שהונפקה לכם לצורך כניסה ושהות בארצות הברית, מוצמדת לאחד מדפי הדרכון שפג תוקפו, עומדות לרשותכם מספר אפשרויות בכל הנוגע לשימוש בה.

אפשרות ראשונה: שימוש בשני דרכונים

שימוש בשני דרכונים למטרות כניסה לארה"ב מתאפשר לכל אילו מביניכם המחזיקים בדרכון שפג תוקפו ובו מוצמדת ויזה לארצות הברית שעדיין בתוקף. במקרים אלו, תדרשו לטוס לארצות הברית שברשותכם שני הדרכונים, אחד מהם הישן שפג תוקפו ובו מוטמעת הויזה, והשני, הדרכון החדש. יחד עם זאת, חשוב לציין שאפשרות זו חייבת להיעשות בהתאם למספר דרישות מקדימות וביניהם:

  1. שני הדרכונים אותם תציגו בפני נציגי רשויות ההגירה בטרם כניסתכם לארה"ב הונפקו על ידי אותה מדינה
  2. הויזה המוצמדת לדרכון הישן שאינו בתוקף הינה שלמה ואינה הושחתה בשום צורה

חשוב לציין שבכל אותם מקרים בהם הדרכון הישן הושחת ו/או במקרים בהם ויזה לארה"ב המוצמדת לדרכון הישן איננה שלמה, לא תוכלו לעשות שימוש לא בדרכון ולא בויזה, ולכן, כאשר אתם מחדשים את הדרכון באמצעות משרד הפנים הישראלי, שימו לב לכך שהדרכון הישן נותר בשלמותו והוא איננו נחתך במעמד הנפקת הדרכון החדש.

אפשרות שנייה: תהליך מחודש של הוצאת ויזה

במידה ואינכם מעוניינים להגיע לארצות הברית שבידיכם שני דרכונים, האחד שפג תוקפו בו מוצמדת הויזה והשני הדרכון החדש שבתוקף, עומדת לרשותכם האפשרות לעבור את תהליך הוצאת הויזה מחדש. במקרים אלו, תדרשו למילוי טופס DS-160 באופן מקוון, לבצע רישום לגבי הגשת בקשה  לויזה, לשלם את האגרה הנדרשת, לצרף צילום של הדרכון הישן והחדש ולקבוע מועד לריאיון אישי בשגרירות ארה"ב בישראל. במעמד הראיון, מומלץ להציג בפני המראיין את הויזה בתוקף המצויה בדרכון שפג תוקפו.

מה עושים במקרים בהם הדרכון אבד, נגנב או הושחת? חשוב לדעת!

חשוב לציין שויזה לארה"ב אינה תקפה במידה והיא מוצמדת לדרכון אשר הושחת בצורה כזו או אחרת ובמקרים אלו תדרשו להנפיק ויזה חדשה. במקרים בהם הדרכון נגנב או אבד, תדרשו למלא טופס מיוחד במסגרתו אתם מדווחים על גניבה ו/או אובדן של הדרכון בו מוצמדת הויזה. את הטופס תדרשו להעביר לשגרירות ארה"ב בישראל באופן ידני וזאת לאחר שהחתמתם על גביו את משטרת ישראל. במקרים אלו, קרוב לוודאי שהשגרירות תנפיק עבורכם ויזה חדשה ללא צורך בתהליך מחודש של הוצאת ויזה, אך יחד עם זאת, עלולים להיווצר מקרים בהם תדרשו להגיע לראיון אישי לצורך בירור נסיבות הגניבה ו/או אובדן הויזה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

אזהרה מרמאויות

אזהרה מרמאויות

לצערנו, חברות רבות בעולם גובות כספים עבור השתתפות בהגרלה, ואף מציגות עצמן כנציגות אמריקאית רשמית. חברת ליברטי מצהירה בזאת שהיא איננה עורכת את ההגרלה, אינה

קרא עוד

גרין קארד ונישואין

אחת מהדרכים לקבלת תושבות קבע (גרין קארד) לארצות הברית היא באמצעות מה שמכונה: ויזת נישואין. בכתבה שלפניכם נעסוק בהרחבה בתנאים ובשלבים השונים לקבלת גרין קארד

קרא עוד