גרין קארד, מה הוא מקנה לי?

מהו גרין קארד? מהן הדרכים להשגתו ומה הוא מקנה למחזיקים בו? כל מה שצריך וחשוב על גרין קארד בכתבה שלפניכם.

 עבור עשרות אלפי ישראליים המעוניינים לשהות ברחבי ארצות הברית מעבר לתקופת השהייה שנקבעה לגביהם כבעלי ויזות תייר מסוג כזה או אחר, הגרין קארד מהווה את האמצעי האופטימאלי ביותר להסדרת המעמד לצרכי מחייה ועבודה בארצות הברית.

מהו גרין קארד?

גרין קארד (Permanent Residence) הוא למעשה אישור תושבות קבע בארצות הברית המקנה מספר זכויות וחובות למחזיקים בו, כאשר שתי הזכויות העיקריות כוללות: קבלת היתר למטרות יציאה וכניסה למדינה וקבלת אישור עבודה. אף על פי שה- גרין קארד אינו משקף מעמד של אזרחות, הוא מספק מענה אידיאלי למחזיקים בו בכל הנוגע לשהייתם הממושכת במדינה גם לצרכי מגורים וגם לצרכי עבודה.

כיצד משיגים גרין קארד?

השגת גרין קארד מתאפשרת בשלוש דרכים עיקריות:

  1. באמצעות קשרי משפחה – קרובי משפחה של אזרחים אמריקאיים ו/או בני זוג וילדים (שאינם נשואים) של בעלי גרין קארד, רשאים להגיש בקשה לקבלת גרין קארד, וזאת בתנאי שהם עומדים בכל התנאים הנדרשים לקבלת גרין קארד.
  2. באמצעות תעסוקה – עובדים במקצועות מועדפים, עובדים בעלי מיומנויות מקצועיות ובעלי מקצוע המחזיקים בתארים אקדמאיים, רשאים אף הם להגיש בקשה לקבלת גרין קארד במידה והם עומדים בתנאי הסף הנדרשים לצורך כך.
  3. במסגרת הגרלה – מדי שנה מקיימת ממשלת ארצות הברית הגרלת גרין קארד המאפשרת לכלל המשתתפים בה לנסות את מזלם לקבלת תושבות קבע באופן חוקי.

מספר מילים על הגרלות גרין קארד

מדי שנה, מנפיקה ממשלת ארצות הברית (באמצעות רשויות ההגירה) קרוב ל-50,000 אשרות הגירה המסדירות מעמד של תושבות קבע, וזאת באמצעות הגרלה שנתית המתקיימת בין כלל מגישי הבקשה לקבלת גרין קארד מסביב לעולם. ברוב המקרים, הבקשה מאושרת לאנשים אשר נולדו במדינות בעלי שיעור הגירה נמוך באופן יחסי לארה"ב. הזוכים בהגרלה זו מקבלים אשרת כניסה בדרכוניהם ועומדת לרשותכם הזכות לממש אותה בתוך שישה חודשים מיום ההנפקה. על מנת להגדיל את סיכויי קבלת האשרה, מומלץ להסתייע בשירותיהן של חברות שונות המתמחות בהגשת טפסי הגרלה במסגרת  תכנית גרין קארד המוצעת על ידן.

גרין קארד – מה הוא מקנה למחזיקים בו?

כפי שציינו לעיל, קבלת גרין קארד מאפשרת למחזיקים בו ליהנות ממעמד של תושבות קבע בארצות הברית, דבר המאפשר מגורים, עבודה ולימודים על פי חוק. במקביל, החזקתו של הגרין קארד מאפשרת הגשת בקשות למעמד תושבות קבע גם לבני זוג וילדים עד גיל 21. מעבר לכך, הגרין קארד מאפשר למחזיקים בו לצאת ולהיכנס משטחי ארצות הברית על פי חוק, וכמו כן, להגיש בקשה מסודרת לקבלת אזרחות לאחר מספר שנים.

רוצים לדעת יותר על הגרלות גרין קארד והגדלת סיכויים לקבלת תושבות קבע? המומחים של LIBERTY כאן לרשותכם. ליצירת קשר חייגו: 1-700-720-760

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​