התנאים לקבלת ויזה לארה"ב לסטודנטים

הוצאת ויזה לארה"ב נדרשת מכל אזרח ישראלי המעוניין להיכנס לשטחי ארצות הברית מכל סיבה שהיא, בין אם מדובר במטרות תיירותיות ו/או עסקיות ובין אם מדובר במטרות לימודיות. יחד עם זאת, חשוב לציין שקיימים מספר סוגי ויזות לארה"ב וביניהם: ויזות לסטודנטים.

ויזות סטודנטים – מה חשוב לדעת?

ויזה לארה"ב לסטודנטים היא ויזה מסוג F1 המיועדת למטרות לימודים אקדמאיים במוסד אקדמי מוכר ברחבי ארצות הברית. במסגרת ויזה זו, הסטודנט רשאי לשהות בשטחי ארה"ב לאורך כל תקופת הלימודים, ובמקביל, ניתנת לו האפשרות לעבוד בשכר בתוך תחומי הקמפוס בו הוא לומד, וזאת במסגרת הגבלה של עד 20 שעות עבודה שבועיות.

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב לסטודנטים, זהה באופיו לתהליך הוצאת כל סוג ויזה  אחרת לארה"ב והוא מתחיל במילוי טפסים נדרים וקביעת תור לראיון הנערך בשגרירות ארה"ב בישראל. יחד עם זאת, תהליך הוצאת הוויזה מחייב תנאים מסוימים המתייחסים לסטודנטים וביניהם:

  • צירוף טפסים מקוריים מטעם המוסד בו הסטודנט עתיד ללמוד החתומים על ידי נציג המוסד ומגיש הבקשה
  • תשלום אגרת ויזה ותשלום אגרת SEVIS
  • הצגת מסמכים המעידים כי לסטודנט קיימת אפשרות כלכלית למימון לימודיו לאורך כל תקופת הלימודים ומשך שהייתו בארה"ב
  • הצגת מסמכים המעידים על רמת אנגלית מספקת ו/או הצגת מסמכים המעידים על כך שהמוסד בו הסטודנט עתיד ללמוד, מספק לו שיעורי אנגלית.

חשוב לדעת – ויזה לארה"ב לסטודנטים מסוג F1 מיועדת לכלל המתעניינים בלימודים ו/או עריכת מחקר במוסדות לימוד מוכרים בארה"ב, לרבות, בתי ספר יסודיים, תיכונים, קולג'ים ואוניברסיטאות. עבור בני הזוג והילדים של הסטודנטים המחזיקים בוויזת F1 ניתנת אפשרות להוצאת ויזה מסוג F2.

סוג נוסף של ויזה לארצות הברית המיועדת לסטודנטים היא ויזה מסוג M1 המיועדת לכלל הסטודנטים המגיעים לארצות הברית לצרכי לימודים במוסדות שאינם אקדמאיים. במסגרת ויזה זו, ניתנת לסטודנט האפשרות לשהות בארה"ב לאורך כל תקופת לימודיו, אך נמנעת מהם הזכות לעבודה וזאת למעט מקרים בהם העבודה היא חלק מההכשרה המקצועית וההעסקה אושרה מראש על ידי הגורמים הרלוונטיים.

ויזות לסטודנטים לתארים מתקדמים

סוג נוסף של ויזה לארה"ב לסטודנטים מיועדת לאילו מביניכם המתעניינים בלימודים אקדמיים לתארים מתקדמים, במקרים אלו, תדרשו לויזה מסוג J1 המאפשרת שהות בארה"ב לאורך כל תקופת הלימודים. חשוב לציין שסטודנטים בעלי ויזה מסוג J1 רשאים להגיש בקשה לעבודה בארצות הברית במהלך שהותם במדינה. ויזה מסוג J1 מיועדת גם לצרכי החלפת מבקרים ומדריכים במחנות קיץ, כאשר מחזיקי ויזה J1 רשאים להגיש בקשה להנפקת ויזה מסוג J2 המיועדת לבני הזוג והילדים.

 

כתבות נוספות: 

 

 

 

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

גרין קארד

מה זה גרין קארד?

גרין קארד הוא אישור עבודה ושהייה חוקית, באמצעותו אתה יכול ללמוד, לעבוד, לפתוח עסק ובעצם לחיות באופן קבוע בארצות הברית לכל החיים. עובדות על הגרלת הגרין

קרא עוד