טופס ETIAS

טופס ETIAS הוא טופס שכל מי שירצה לבקר באירופה החל מנובמבר 2023 יצטרך להכיר. עד היום לא היה צורך באישורים מיוחדים כדי להיכנס לאירופה, אך המצב עומד להשתנות עוד השנה. ישראלים, כמו אזרחי מדינות רבות אחרות בעולם כולל ארצות הברית, יהיו מחויבים בהנפקת ויזה כדי להיכנס אל מרבית מדינות האיחוד ולנוע ביניהן באופן חופשי. קבלת הוויזה תהיה תלויה, בין היתר, במילוי טופס ETIAS. במאמר שלפניכם נפרט על הטופס ונסביר על הדגשים למילוי שלו, על המידע שיהיה עלינו למסור ומה קורה במקרים של דחייה. לסיום נדבר על השירות שאנו, כאן בליברטי, מציעים שיקל על התהליך ויבטיח שתוכלו לצאת לטיול שלכם בלי בעיה.

מה זה טופס ETIAS?

כדי להבין מה זה ETIAS צריך להבין בכמה מילים מהי אמנת שנגן. אמנת שנגן היא אמנה שנחתמה בשנת 1985 וחברות בה 26 מדינות, אשר הוחלט ביניהן על הסרת ביקורת הגבולות. בין המדינות השונות אפשר למצוא את אוסטריה, איטליה, הולנד, יוון, פורטוגל וצרפת. עד היום אותן המדינות אפשרו לאזרחים ממדינות רבות לעולם להיכנס לשטחן באופן חופשי, אך לאחרונה החליטו על שינוי מדיניות כדי למנוע הגירה בלתי חוקית לשטחן ולהגביר את הביטחון של האזרחים. ETIAS (European Travel (Information and Authorization System היא בעצם ויזה אלקטרונית המאפשרת כניסה אל שטחן של המדינות הללו ומעבר חופשי ביניהן. טופס ETIAS הוא הטופס האינטרנטי שיהיה עלינו למלא כדי לקבל את הוויזה.

 

דגשים למילוי טופס ETIAS

  • יש למלא את הטופס כאשר הדרכון הישראלי שלנו נמצא ברשותנו.
  • מומלץ לעשות זאת בנחת ולבדוק היטב את הפרטים פעמים מספר. כל טעות הכי קטנה עלולה לגרום לסירוב או לעיכוב בקבלת הוויזה.
  • אפשר למלא את הטופס רק כשיש דרכון בתוקף למשך זמן של חצי שנה לפחות.
  • אם תרצו לחזור אחורה בשלב מסוים, אפשר לעשות זאת באמצעות לחיצה על כפתור ״חזור לעמוד הקודם״ שנמצא בתחתית של כל עמוד.
  • שימו לב – אם תלחצו על כפתור חזור בדפדפן, הפעולה זו בעצם תאפס את הטופס ויהיה עליכם למלא אותו מהתחלה.
  • אם רוצים למלא את הטופס בשביל בני אדם שונים, יש למלא כל טופס בנפרד.
  • רשויות ההגירה לא יאפשר קבלת ויזה אם מועד הטיסה הוא בטווח של פחות מ-24 שעות מרגע בקשת האישור.

 

האם יש צורך במסירת מידע על העבר שלי?

הסיבה העיקרית להקמתה של מערכת ETIAS היא שיפור הביטחון של אזרחי אירופה, מה שאומר שרשויות ההגירה רוצות להבין בדיוק מי נכנס בגבולות המדינות החברות באמנת שנגן. על כן תהליך מילוי הטופס כולל מסירת מידע על העבר של מבקש הבקשה לרבות מקומות עבודה בעבר, מצב כלכלי, שימוש בסמים, טיסה למדינות עוינות וכן הלאה.

 

כיצד מתבצע תהליך הגשת בקשה לטופס ETIAS?

חשוב להבין כי מערכת ETIAS היא מערכת מקוונת ונוחה למדי, שהמטרה שלה היא לקצר את תהליך הגשת הבקשה ולחסוך בזמן. התהליך באופן כללי מתחיל במילוי פרטים כלליים של מבקש כל בקשה, לאחר מכן מענה על שאלות אישיות, תשלום אגרה ולאחר מכן סיום ושליחה של הטופס. אחרי השלב הזה יש לחכות לאישור, שיכול להגיע בתוך דקות או עד 96 שעות מרגע הגשת הבקשה במקרים מסוימים. האישור יכול להתקבל גם לאחר שבועיים מהגשת הבקשה.

 

האם האישור של הטופס עשוי להידחות?

מרבית הבקשות אכן מאושרות, אבל כן, בהחלט יכול להיות מצב כזה שטופס נדחה. אחת הסיבות הנפוצות היא מילוי לא נכון של הפרטים בטופס, ולכן חשוב מאוד למלא אותו בנחת ובסבלנות. כמובן שהטופס יכול להידחות גם מסיבות אחרות, נגיד אם ישנו חשד לפעילות פלילית או סיכון ביטחוני או במקרים שבהם יש חשש כי מדובר בדרכון גנוב או מזויף.

 

איך ליברטי יכולה לעזור לי במילוי הטופס?

חשוב מאוד לזכור כי מערכת ETIAS עדיין לא בשימוש, ולא מן הנמנע כי בשלבים הראשונים התהליך לא התבצע בצורה חלקה וסביר להניח שישראלים רבים לא יצליחו לקבל את האישור המיוחל ולטוס למדינות אירופה. חברת ליברטי כבר ערוכה לדברים האלה בדיוק ומביאה בחשבון את תמונת המצב הזאת. אנחנו בליברטי מכירים את המערכת לעומק ומוכנים להציע שירות ולסייע לכל הישראלים המעוניינים לוודא שהטיסה שלהם לאירופה אכן יוצאת לפועל ולא מתבטלת בגלל עניינים טכניים שכאלו. עם ניסיון של שנים בתחום הוויזה, ניסיון מוכח וידע מקיף בכל הקשור לאישורי נסיעה לכל מקום בעולם – אנחנו בחברת ליברטי נשמח לעזור גם לכם למלא בקלות ובמהירות את טופס ETIAS ולקבל את האישור המיוחל.

 

לסיכום

ממש בקרוב (נובמבר 2023) – ישראלים שירצו להיכנס למרבית מדינות האיחוד האירופי, יהיו חייבים לקבל ויזה דרך מילוי טופס ETIAS. מערכת ETIAS היא אומנם לא מערכת מורכבת, אבל כדי להימנע מדחייה ולוודא שמקבלים את האישור בתוך זמן קצר חשוב מאוד להגיש את הטופס כמו שצריך. אתם מוזמנים להיעזר במומחים של חברת ליברטי שיוודאו שהטיול שלכם לאירופה יצא לפועל בדיוק כפי שתכננתם. נסיעה טובה!

שירותים נוספים