ויזה לארה"ב לתינוק

ארצות הברית – ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות ואחד מיעדי בילוי והנופש האהובים ביותר על התייר הישראלי. נראה כי מדי שנה הביקוש לחופשה ולנסיעות רק עולה ואם בעבר היה זה יעד נפוץ בקרב זוגות בעיקר, הרי שהיום גם משפחות עם תינוקות ופעוטות מעוניינות לטוס לבילוי משפחתי משותף. כמובן שכל נסיעה לארצות הברית מצריכה הנפקת ויזה מתאימה ואחת השאלות הנפוצות ביותר היא האם צריך להוציא ויזה לתינוקות לקראת הנסיעה? ואם כן איך זה בדיוק עובד? אם הנושא רלוונטי גם בשבילכם, כאן תמצאו את כל התשובות שאתם מחפשים. מתחילים.

האם צריך להוציא לתינוק ויזה לארה"ב?

אחד המיתוסים הנפוצים ביותר הוא שאם הורים לתינוק קיבלו ויזה לארצות הברית, משמע שהוא גם יכול להיכנס למדינה והוא לא צריך אשרת כניסה בעצמו, אבל זה לא נכון. אכן ישנה ויזה ייחודית לארצות הברית לתינוקות, רק שבניגוד לויזה למבוגרים, תהליך ההנפקה שלה הוא שונה. זה נכון אגב גם לגבי ויזה לארצות הברית לילדים ובאופן כללי חשוב מאוד לברר מהו התהליך להוצאת הויזה לכל אחד מהמשתתפים בנסיעה. אם ככה – בואו נדבר על תהליך ההנפקה של ויזה לתינוקות.

איך מוציאים ויזה לארה"ב לתינוקות?

תהליך הוצאת הויזה לתינוק לארצות הברית מתחיל ממש כמו אצל מבוגרים, במילוי של טופס בקשה ובו הפרטים השונים הנדרשים למילוי. לאחר שמסיימים למלא את הטופס יש לשלם את אגרת הויזה על סך 185 דולר ומומלץ להדפיס את אישור התשלום והמסמכים, מיד נסביר מדוע.

המסמכים שיש לצרף 

כאמור – יש לצרף את טופס הבקשה שמילאתם וזהו המסמך הבסיסי והחשוב ביותר, ובנוסף יש לצרף גם את האישור על תשלום האגרה. אחד ההיבטים החשובים בהוצאת ויזה לארצות הברית באופן כללי הוא הוכחת החזקה בארץ, כלומר שמרכז החיים הוא בישראל ושאין כוונה להשתקע בארצות הברית ולנצל את הויזה למטרת הגירה בלתי חוקית. במקרה של תינוקות אין אפשרות להוכחה כזו, מלבד ההוכחה כי מרכז החיים של ההורים הוא בישראל ולכן יש לצרף כל טופס שמעיד על כך – תלושי משכורת אחרונים, מכתב ממקום עבודה, חשבונות בנק על שם ההורים, נכסים שקיימים בארץ בין אם מדובר בנדל״ן או בכלי רכב, אישור ממוסד הלימודים וכן הלאה. מומלץ לאסוף כמה שיותר מסמכים כאלו כדי לחזק את הבקשה ולהגדיל את הסיכוי לאישור הויזה.

הצילום 

בתור הורים לתינוק חמוד אנחנו בטוחים שיש לכם מאות ואולי אפילו אלפי תמונות בטלפון החכם, אבל כשרוצים להוציא עבורו ויזה חייבים לוודא שהתמונה עומדת בדרישות של השגרירות. ראשית זוהי צריכה להיות תמונה בגודל של חמש על חמש סנטימטרים (שלא כמו תמונות הפספורט כאן בישראל). הרקע לתמונה חייב להיות לבן (בארץ גם רקע כחול הוא אפשרי). לבסוף חשוב לשים לב כי ארצות הברית דורשת תמונה שבה השיער לא מסתיר את האוזניים, זאת מפני שהיא משתמשת בתוכנות זיהוי פנים והשיער מפריע להן. חשוב מאוד לצלם את התמונה בהתאם להנחיות, כדי שהעניין הטכני הפעוט הזה לא יפסול את הבקשה כולה.

קבלת הדרכון החתום עם הויזה

אחרי ששלחנו את הבקשה בצירוף המסמכים והדרכון של התינוק כמובן, הויזה תגיע בתוך כשלושה שבועות באמצעות דואר שליחים. אם הבקשה הוגשה במסגרת של הליך מזורז, למשל אם צריך להגיע לארצות הברית בהקדם האפשרי בעקבות פטירה חלילה, אפשר יהיה לקבל את הויזה בתוך ימים בודדים לכל היותר.

כדאי לבדוק אם לאחד ההורים יש אזרחות אמריקאית

אם לאחד ההורים יש אזרחות אמריקאית אז בקשת הויזה לתינוק מטופלת במחלקה נפרדת המיועדת לכך. ככלל מומלץ שלא להסתמך על האזרחות האמריקאית של אחד ההורים והעובדה כי ישנה אזרחות לא אומרת שהתינוק יקבל ויזה לארצות הברית באופן אוטומטי. על כן מומלץ בחום להוציא מראש ויזה בהליך הרגיל. באותה נשימה צריך לזכור שבתנאים מסוימים אפשר להעביר אזרחות אמריקאית לילדים ולכן מומלץ לנסות ולדאוג לזה כבר מגיל צעיר, כדי שאולי בעתיד לא יהיה צורך בתהליך מתיש של הוצאת ויזה.

טיפ בונוס: יש להיעזר במומחה בתחום

חשוב מאוד לזכור כי בניגוד למדינות אחרות שמציעות הליך פשוט ומהיר להוצאת ויזה (לעיתים אין צורך בהוצאת ויזה כלל), הוצאת ויזה לארצות הברית, בין אם מדובר בתינוק או בילדים ובטח כשמדובר במבוגרים, כרוכה בתהליך ארוך וסבוך וכל טעות בדרך תביא בסופו של דבר לפסילה. על כן ההמלצה החמה שלנו היא להיעזר במומחים שלנו Liberty USA ואנו נשמח לסייע גם לכם בתהליך הנפקה מהיר ויעיל כפי שסייענו עד היום לאלפי לקוחות מרוצים.

לסיכום

כאשר רוצים לטוס עם תינוק לארצות הברית יש להנפיק ויזה מיוחדת שבלעדיה לא יהיה אפשר להיכנס לגבולות המדינה. התהליך הוא תהליך מורכב יחסית ושונה מעט מהתהליך של הוצאת ויזה למבוגרים. הוא כולל מילוי טופס, איסוף מסמכים רלוונטיים, תשלום אגרה ועוד, תוך הקפדה על הכללים השונים בדרך על מנת שהבקשה לא תיפסל. המומחים שלנו ב-Liberty USA ישמחו לעזור לכם לקבל כל סוג של ויזה בזמן הקצר ביותר.

הרגישו חופשי לפנות אלינו בכל שלב לקבלת מידע נוסף ואם אתם רוצים ללמוד עוד על האפשרויות השונות לנסיעה לארצות הברית ולהבין כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה״ב או איך אפשר לקבל פטור מויזה, היכנסו עכשיו לבלוג שלנו ותוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי בנושא.

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

גרין קארד, מה הוא מקנה לי?

מהו גרין קארד? מהן הדרכים להשגתו ומה הוא מקנה למחזיקים בו? כל מה שצריך וחשוב על גרין קארד בכתבה שלפניכם.  עבור עשרות אלפי ישראליים המעוניינים

קרא עוד