ויתור על סטטוס תושב קבע

גרין קארד מקנה למחזיקים בו תושבות קבע בארצות הברית. ברי המזל אשר מחזיקים בגרין קארד לארצות הברית, יכולים לעבוד בה, לקנות בה נכסים ולהוציא רישיון נהיגה באופן חוקי. יחד עם זאת, לצד הזכויות המגיעות עם הגרין קארד ישנן גם חובות ואחת מהחובות המרכזיות טמונה באיסור לשהות מחוץ לארצות הברית לתקופה רצופה העולה על שנה – אלא אם התקבל היתר על כך מטעם רשויות ההגירה של ארצות הברית. מהסיבה הזאת, בניגוד להוצאת ויזה לארה"ב, גרין קארד מהווה כפתרון המתאים רק עבור אנשים אשר מעוניינים להשתקע בארצות הברית באופן קבוע – כך שלמרות שקבלת גרין קארד יכולה להישמע כפנטזיה שכל אחד היה רוצה להגשים, לפני שנוקטים בפעולה בדרך להשגת המטרה, ההמלצה היא להכיר את כל היתרונות (הרבים והמגוונים) אשר טמונים בגרין קארד אך לצידם גם את החסרונות – כאשר, הבנת מלוא הפרטים תסייע בהגעה להחלטות הנכונות והמתאימות ביותר סביב נושא זה. 

ויתור על התושבות 

כאמור, לצד הזכויות המגיעות עם גרין קארד, ישנן גם לא מעט חובות המוטלות על כתפיהם של בעלי הגרין קארד ובין היתר: חובה על דיווח שנתי למס ההכנסה האמריקאי לגבי החשבונות הזרים, לגבי ההוצאות העולמיות ועוד.. כאשר, בחלק מהמקרים מחזיקי הגרין קארד אף יחויבו בתשלום של מיסים. במקרים מסוימים יעלה הצורך לשלם ביטוח לאומי וביטוח רפואי. גברים עד גיל 26 מחויבים להעביר פרטים לרשויות גיוס חירום ועוד.. חובות אלו מהוות את אחת מהסיבות העיקריות בגינן לא מעט אנשים בוחרים לוותר על האזרחות האמריקאית. הליך הוויתור על תושבות הקבע אמור להתבצע בצורה פשוטה יחסית, על ידי החזרת הדרכון האמריקאי והצהרה על ויתור – אותה ניתן למסור בשגרירות ארצות הברית.  כאן חשוב לציין שמדובר בתהליך הנחשב לבלתי הפיך, לכן, חשוב שמי ששוקל לבצע אותו יעשה זאת רק אחרי שהקפיד לוודא את כל המשמעויות הטמונות בלקיחת צעד שכזה. 

חשיבותו של ליווי מקצועי

אם גם אתם מחזיקים בגרין קארד ומבקשים לפעול על מנת לוותר על סטטוס תושב קבע, תשמחו לגלות שהגעתם לכתובת הנכונה עבור המטרה. חברת ליברטי הינה חברה מקצועית ומנוסה אשר מתמחה בליווי הלקוחות בהליך הוצאת ויזה לארצות הברית, הגרלות גרין קארד ובפעולות נוספות הקשורות לביקור או מחיה בארצות הברית. מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם החברה ולקבל מהצוות המקצועי את הפרטים לגבי כל השירותים אשר מוצעים על ידה. 

 

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

ויזה לארה"ב בדרכון פג תוקף

פג תוקפו של הדרכון? מעוניינים לעשות שימוש בויזה המוצמדת לאחד מדפי הדרכון שאינו בתוקף? זה הזמן לדעת הכול על האפשרויות העומדות לרשותכם לצורך כך. על

קרא עוד
סוגי ויזות לארצות הברית

סוגי ויזות לארצות הברית

סוגי ויזות לארצות הברית, רבים מתאינו חושקים בהם. אנשים המחזיקים דרכון לא אמריקאי נדרשים להוציא אשרת הגעה, ויזה, לפני כניסתם לארצות הברית. בין אם מדובר

קרא עוד