כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב?

כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב? שבוע ימים, חודש או בכלל שנה? תקופת הזמן שלוקחת עד שמקבלים את הויזה הנכספת לארה"ב היא אחד הדברים המבוקשים ביותר על ידינו הישראלים, שרוצים לבקר בארצות הברית. מדובר בשאלה חשובה ביותר מפני שרובנו צריכים לתכנן את הטיול בתאריכים מסוימים ולא יכולים לקחת סיכון שאולי לא נקבל את הויזה בזמן, ולכן בהחלט כדאי להכיר את התהליך לעומק. אנחנו רוצים לדבר על השלבים השונים בדרך לויזה ולחלוק אתכם טיפ מנצח לזירוז התהליך – בואו נתחיל.

כל התחנות להוצאות ויזה לארה"ב

אם יצא לכם לנסות ולהוציא בעבר ויזה למדינות שונות באירופה או במזרח הרחוק למשל, בטח שמחתם לגלות שמדובר בתהליך פשוט וטכני בלבד, כשהרבה פעמים כל מה שצריך זה להגיש בקשה בסיסית בטופס מקוון, לשלם אגרה מסוימת ופשוט לקבל את הויזה ישירות למייל בתוך מספר ימים לכל היותר.

כשמדובר בויזה לארצות הברית, למרבה הצער זה עדיין לא עובד באופן הזה ויש כמה תחנות בסיסיות בדרך שחייבים לעבור כדי לקבל המסמך המיוחל, מה שאומר שמדובר בתהליך ארוך יותר.

אגב, יש לא מעט ישראלים שזכאים לפטור מויזה לארצות הברית ושווה לברר אם גם אתם עומדים בקריטריונים (למשל, אם יש לכם דרכון של האיחוד האירופי).

שלב 1: טפסים וקביעת ראיון

בשלב הראשון והבסיסי ביותר יש למלא את טופס הבקשה לויזה שנקרא גם טופס DS160, שניתן למצוא באתר של שגרירות ארצות הברית (שימו לב שזהו השלב הראשוני ולאחריו תידרשו להמציא ולמלא מסמכים נוספים, ועוד נגע בהם בהמשך הדרך). הטופס מכיל סעיפים רבים ודורש מאיתנו לענות על שאלות שונות כמו מטרת הנסיעה, העיסוק שלנו בארץ ומה מצבנו הכלכלי, היכן נשהה במהלך הביקור, האם ביקרנו בעבר בארצות הברית וכן הלאה. שימו לב שחשוב לענות בכנות ובפירוט על כל שאלה. תשובות חלקיות יפגעו משמעותית בבקשה ובסיכוי לאישור הויזה. עשו זאת בסבלנות וקחו בחשבון שזה עשוי לקחת כשעה.

לאחר שנסיים למלא את הטופס כנדרש, נעבור לשלב הבא ובו נשלם את האגרה ולאחר מכן נקבע בעצם את המועד לראיון על פי המשבצות הפנויות הקיימות.

כמה זמן לוקח להתקבל לראיון בשגרירות ארצות הברית על מנת לקבל ויזה?

במצב רגיל ושגרתי, אפשר למצוא תאריך פנוי בין שבועיים לחודש קדימה. עם זאת חשוב מאד לזכור שזה משתנה ותלוי בעיקר בתקופה ובאילוצים שלה. במשבר הקורונה למשל, העומס על השגרירות היה כבד מאד וניתן היה לקבוע תור אך ורק לשנה קדימה ולא פחות. כדאי בהחלט לברר מה הסטטוס סביב מועד הגשת הבקשה.

שלב 2: הריאיון

מכאן והלאה עלינו להתכונן לריאיון, ועוד לפני שנדבר על הריאיון עצמו ואיך צריך לגשת עליו, בואו נדבר על המסמכים שצריך לאסוף לקראתו. שימו לב כי רשימת המסמכים שיש להביא היא ארוכה למדי. אנו מדברים בין היתר על טופס הבקשה (DS160) מודפס, תמונות פספורט לפי דרישת השגרירות וכן דרכון בתוקף. מעבר לכך חשוב לאסוף כמה שיותר מסמכים המעידים על כך שאין בכוונתכם להשתקע בארצות הברית ולהישאר במדינה מעבר למועד פקיעת תוקף הויזה. תלושי שכר שמראים שיש לכם מקום עבודה מסודר לחזור אליו, אישור ממוסד לימודים שמוכיח שאתם נמצאים במהלך הלימודים אם יש כזה, חוזה לשכר דירה או מסמכים המעידים על בעלות על נכס בו אתם מתגוררים – כל מסמך למעשה שמחזק את הזיקה שלכם לארץ יעלה את הסיכוי לאישור הבקשה וכדאי להביא עמכם. אגב, חשוב לשים לב כי אם אתם מנסים להוציא ויזה לארצות הברית בזמן הצבא, התהליך הוא מעט מורכב יותר ויש לספק מסמכים נוספים ולעשות זאת בליווי הגורמים הרלוונטיים האחראיים עליכם ביחידה בה אתם משרתים.

באשר לריאיון, קחו בחשבון שמדובר בחצי יום לפחות שכולל בידוק בטחוני, לקיחה של טביעות אצבע, בדיקה של הטפסים ולרוב גם המתנה ממושכת לתורכם. התנהגו בסבלנות ובשקט במהלך הריאיון עצמו גם אם אתם מחכים הרבה זמן. כאשר תורכם להתראיין, ענו בנימוס ובפירוט על כל שאלה של המראיין. מומלץ להגיע בהופעה מכובדת ובאופן כללי להפגין כבוד וסבלנות כלפי כל העובדים בשגרירות.

שלב 3: קבלת הויזה

מכאן, אם הכל עבר חלק, הגעתם עם כל הטפסים הנכונים ועברתם את הריאיון בהצלחה, תקבלו את הויזה עם שליח או באופן מקוון בתוך מספר ימים. צריך לקחת בחשבון שהבקשה גם עשויה להידחות, ובמקרים הללו ניתן להגיש ערעור. שימו לב שאם הערעור לא מתקבל, כדי לקבל ויזה בכל זאת יש להתחיל את כל התהליך מחדש, כולל תשלום של האגרה. משמעות הדבר היא שכדאי מאד להשקיע בתהליך מסודר בכל אחד מהשלבים כדי להימנע מסירוב.

זירוז תהליכים

כפי שניתן להבין די בקלות, לא מדובר בתהליך פשוט והוא לרוב מורכב למדי. כל טעות בדרך, החל ממילוי לא נכון של טופס הבקשה ועד להתנהגות לא ראויה בשגרירות ביום הריאיון, עשויה להביא לפסילת הבקשה. על כן, במיוחד אם אין לכם ניסיון או שליטה טובה בשפה האנגלית, ההמלצה שלנו היא להיעזר בשירותים המקצועיים שאנו מציעים כאן בחברת Liberty USA. אנו מציעים ניסיון עשיר של מעל עשר שנים בתחום שבמהלכן סייענו לאלפי ישראלים בתהליך של הוצאת הויזה. מעבר לשירות עצמו של ליווי בקבלת הויזה, אנו בעצם מציעים שירות של זירוז תהליכים וקיצור תורים, ויכולים לסייע לכם לקבל תור קרוב משמעותית מזה שתקבלו אם תקבעו את התור באופן ישיר מול השגרירות. מעבר לכך שהשירות שלנו חוסך לכם הרבה זמן ומאמץ, אנו יכולים לסייע בקביעת תור לריאיון בשגרירות בזמן קצר של מספר שבועות לכל היותר גם בזמנים של עומס כשהתורים הפנויים היחידים הם רחוקים.

כמו כן, אם כבר הייתה לכם ויזה לארצות הברית בעבר ואתם צריכים עזרה בחידוש ויזה לארצות הברית, נשמח לעזור גם בעניין הזה.

לסיכום

תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית לא צריך לקחת יותר מחודש וחצי-חודשיים לכל היותר. עם זאת, בתקופת העומס בשגרירות הרבה מאד אנשים מחכים חודשים ארוכים וחלקם אף נענים בסירוב בסוף התהליך בגלל חוסר היכרות עם השלבים השונים. אנו נשמח לעזור גם לכם לקבל ויזה לארצות הברית בזמן קצר ובתהליך מהיר וחלק, עם ניסיון שמאפשר לנו להקדים את התורים לשגרירות ולזרז את כל התהליך באופן משמעותי. רוצים לדעת עוד בנושא? השאירו פרטים ואחד הנציגים שלנו יחזור אליכם בהקדם עם כל המידע כדי שתפסיקו לשאול כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב.

רוצים ללמוד עוד על הנושא של הוצאת ויזה לארצות הברית? היכנסו לבלוג שלנו כעת ותוכלו למצוא בקלות את כל המידע הרלוונטי שאתם מחפשים!

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

הדרכונים החזקים בעולם

אזרחים רבים פונים לקונסוליות של מדינות זרות כדי להנפיק דרכון שני, למשל דרכון פורטוגלי או דרכון אמריקאי. איך אפשר להוציא דרכון שני ומהם היתרונות של

קרא עוד