כמה עולה ויזה לארצות הברית

כמה עולה ויזה לארצות הברית? האינטרנט גדוש בתשובות שונות המתייחסות לכך. אכן לא מדובר בעלות לא קונבנציונלית או בלתי אפשרית, אך יש להתחשב בה כאשר אנו מכינים לעצמנו את התקציב לחופשה או לביקור שלנו בארה"ב. ויש להיערך מראש לסכום הזה כדי לקבל את אישור הכניסה למדינה שאליה כולנו חולמים להגיע כדי להגשים עוד הרבה חלומות. אם כך, בואו נעשה סדר ונענה על השאלה אחת ולתמיד.

מחיר ויזה לארצות הברית

הוצאת הויזה לא עולה הרבה. כאשר מדברים בצורה יחסית, מחיר הוצאת הויזה הוא לא יקר כלל ביחס לתמורה שאותה מקבלים. המחיר של הנפקת ויזה לארה"ב עומד על 185 דולר, והשגרירות האמריקאית משנה אותו בכל כמה שנים בהתאם לתנאיה. את המחיר עבור הויזה שלכם לארצות הברית, תשלמו על האגרה של הוצאת הויזה במטבע הדולר האמריקאי ותוכלו לעשות זאת בכמה דרכים. כמו כן, אם מביאים בחשבון את העזרה שאותה תקבלו כדי לבצע את הליך הוצאת הויזה, שיהפוך את החוויה לקלה ולא בירוקרטית מסובכת, מדובר בעלות זניחה שיכולה להיות מאוד משתלמת.

מטרת הנסיעה משפיעה מאוד על העלות

ישנן סוגי וויזות שונות, למטרות שונות מלבד תיירות, עסקים ולימודים. תצטרכו להגיש בקשה לויזה לכניסה לארה"ב לפי מטרת הגעתכם, ולכן התשלום על אגרת הויזה ישתנה בהתאם. מחיר האגרה לוויזות תיירים, סטודנטים או לוויזת עסקים לרוב עומד על 185 דולר. המחיר לויזה למטרות מיוחדות, כמו רילוקשיין עקב העבודה לדוגמה, יכול לעלות ל-190 דולר. וויזת E אשר תוגש על ידי בני זוג חוקיים, מאורסים או נשואים לבן או בת זוג בעלי אזרחות אמריקאית תעלה כ-240 דולר.

לא לשכוח עלויות נוספות

קיימות גם הוצאות נוספות מלבד תשלום האגרה על הויזה עצמה שיש להתחשב בהן בעת התחלת ההליך של הוצאת הויזה לארצות הברית, כגון:

  • מי שמעוניין להגיש ויזת סטודנט וקרובי המשפחה אשר מעוניינים להצטרף אליו, וכמו כן מגישי ויזה מסוג F,J ו-M צריכים לשלם על אגרה מיוחדת בשם SEVIS שתעלה כ-200 דולר נוספים.
  • עלויות של תרגום מסמכים – לעיתים, כחלק מתהליך הגשת הויזה יהיה עלינו להגיש מסמכים נוספים אשר מעידים על נתונים מסוימים בחיינו. את המסמכים האלה יהיה עלינו לתרגם בעזרת נוטריון מוסמך לאנגלית לצורך הגשתם לשגרירות, ושירות זה כרוך בתשלום אשר עלותו משתנה.
  • במקרים מסוימים יהיה עליכם לשלם סכומים נוספים על אגרות שונות בהתאם לבקשת הויזה שלכם.

מה באשר לאגרות?

לא רק סוג הויזה שאותה תגישו תשפיע על המחיר שאותו עליכם יהיה לשלם. לעיתים יש אגרות שמתווספות למחיר הגשת הויזה עצמה. האגרות הנפוצות ביותר שעליהן תצטרכו לשלם בעת הליך הוצאת הויזה הן אגרתSEVIS להגשת ויזות מסוג F,J ו-M. כמו כן, קיימת גם אגרת ESTA אשר מאפשרת פטור מויזה לארה"ב אם יש בידכם דרכון נוסף של אחת מהמדינות שלא נדרשות בהצגת ויזה בכניסה לארצות הברית. כמובן שאם אתם זכאים לקבלת פטור, לא יהיה עליכם לשלם גם על בקשה לויזה וגם על אגרת אישור ה-ESTA לארה"ב אשר עליה תצטרכו לשלם 21 דולר בלבד.

איך ואיפה משלמים על כל הסיפור הזה?

את התשלום על האגרה להגשת הבקשה לויזה לארצות הברית אפשר לבצע בקלות ובפשטות בדרכים שונות. אף על פי שמחיר אגרת הויזה לארצות הברית נקוב בדולרים, אפשר לשלם אותו במטבע מקומי ולעשות זאת בכמה דרכים: אפשר לשלם את האגרה בבנק הדואר לאחר שקיבלנו שובר תשלום רלוונטי ובו נקוב הסכום שאותו עלינו לשלם ממערכת השגרירות. השובר יהיה בתוקף ל-5 ימים ויהיה אפשר לשלם במזומן. כמו כן מי שמעדיף לשלם באשראי יכול לעשות זאת דרך נציג טלפוני של השגרירות כאשר חברות האשראי איתן עובדת השגרירות הן ויזה ומאסטרקארד בלבד.

לסיכום

עלות הויזה לארה"ב איננה מופרכת ולחלוטין אפשר להסתדר עם התשלום של אגרת הוצאת הויזה אם ניערך לכך בהתאם. המחיר הוא קבוע ולעיתים יכול להשתנות בהתאם לסוג הויזה שאותה תגישו, לכן כדאי להתעדכן במידע הרלוונטי.

צרו קשר עם צוות המומחים של Liberty ונשמח לסייע ולדאוג שהנסיעה המתוכננת שלכם לארצות הברית תקרה הרבה יותר מהר משחשבתם. בהצלחה!

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​