למה חשוב להוציא סושיאל סקיוריטי נמבר?

מהו SSN המשמש כמספר הביטוח הלאומי האמריקאי? למי הוא נחוץ ומהי חשיבותו?

בארצות הברית של אמריקה, בדומה לישראל, כל אזרח נדרש להחזיק מספר זהות באמצעותו הוא יכול לקבל שירותים בסיסיים הנדרשים לצרכי מחייה, החל משירותים בנקאיים ושירותים פיננסיים כאלו ואחרים, דרך שירותי חינוך ועד לשירותים סוציאליים המוענקים לו באמצעות קצבת נכות וקצבת זקנה וקצבאות נוספות במידת הצורך.

מספר הזהות האמריקאי מכונה SOCIAL SECURITY NUMBER שהוא למעשה מספר ביטוח לאומי אמריקאי (SSN  בראשי תיבות) הינו מספר בן תשע ספרות בו נדרש להחזיק כל אזרח אמריקאי ומחזיקי גרין גארד, בין אם הם מתגוררים בשטחי ארה"ב ובין אם לאו.

הוצאת SSN – מדוע הוא נחוץ והכרחי גם לבעלי אזרחות אמריקאית המתגוררים בישראל?

על מנת להבין את חשיבותו של ה-SSN עבור בעלי אזרחות אמריקאית המתגוררים בישראל, נציין תחילה את ההיבטים השונים הנלווים להחזקת סושיאל סקיוריטי נמבר עבור כלל בעלי האזרחות האמריקאית, וביניהם:

  • ה-SSN נדרש לצרכי פתיחת חשבונות בנק וניהול פעולות בנקאיות ופיננסיות מכל סוג
  • ה-SSN נדרש לצרכי רישום ילדים למוסדות חינוך
  • ה-SSN נדרש לצרכי הנפקת תלושי שכר
  • ה-SSN נדרש לצרכי רישום זכויות סוציאליות לעתיד לבוא, לרבות, קבלת קצבת זקנה וקצבת נכות במידת הצורך

מעבר להיבטים המופיעים לעיל, עבור בעלי אזרחות אמריקאית המתגוררים מחוץ לארה"ב, ה-SSN נדרש לצרכי ניהול חשבונות בנק מחוץ לשטחי ארצות הברית, וזאת מתוקף חוק שנכנס לתוקפו בתחילת שנת 2017 ולפיו, כל אזרח אמריקאי מחויב לדווח לרשויות המס בארצות הברית על חשבונות בנק אותם הוא מחזיק מחוץ לתחומי ארה"ב. לפיכך, כלל המוסדות הפיננסיים הפועלים בישראל, לרבות, בנקים, קופות גמל, קרנות פנסיה וכדומה, נדרשים להחתים כל אדם המחזיק באזרחות אמריקאית על טופס המכונה W9BEN בו מופיעה דרישה לרישום ה-SSN, ובמידה ולא עומד לרשותו מספר ביטוח לאומי אמריקאי, חשבון הבנק המנוהל בישראל עלול להיות מוקפא עד להסדרת המספר. כמו כן, חשוב לציין שמספר הביטוח הלאומי האמריקאי, ה-SSN, נדרש לצרכי חידוש דרכון אמריקאי לבעלי אזרחות אמריקאית אשר אינם מתגוררים בארצות הברית.

חשיבותו של ה-SSN, מחייבת את כלל בעלי האזרחות האמריקאית, לפעול באופן מיידי לצורך הנפקת SSN במידה והם אינם מחזיקים בו ו/או במידה והוא אבד להם מכל סיבה שהיא. הליך הנפקת SSN עבור בעלי אזרחות אמריקאית המתגוררים בישראל, הינו הליך בירוקרטיה המיושם אל מול שגרירות ארה"ב בישראל, והוא מיושם במספר שלבים שונים בהתאם לגילו של בעל האזרחות האמריקאית, ארץ לידתו, מצבו המשפחתי ופרמטרים נוספים עליהם מומלץ לדעת מראש לפני תחילת הליך הנפקת ו/או שחזור מספר ביטוח לאומי אמריקאי. למידע נוסף בנושא, אנו מזמינים גם אתכם ליצור קשר עם צוות המומחים של מאסטר ויזה, ליצירת קשר לחצו כאן

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

מה זה SSN?

SSN הוא מספר ביטוח לאומי אמריקאי בן תשע ספרות השייך לכל אזרח אמריקאי בתוך ומחוץ ארה"ב. בדומה לישראל, גם בארה"ב פועלים שירותי ביטוח לאומי במסגרתם

קרא עוד