מספר סושיאל סקירטי לאזרחים אמריקאים

בישראל חיים לא מעט אזרחים אמריקאים – על פי הערכה שפורסמה בעיתון "הארץ " לאחרונה, מספרם הכולל עומד על כ-170,000. יש ביניהם יהודים שעשו עלייה, אמריקאים שהתגיירו, ישראלים שנולדו בארצות הברית, ישראלים שהוריהם אמריקאים, וכן אמריקאים שמתגוררים בישראל בעקבות רילוקיישן. לאזרחות אמריקאית יתרונות רבים, כמו האפשרות לטוס לארה"ב, לעבוד ולחיות בה ללא צורך בוויזה או גרין קארד. ועוד. אולם, אזרחים אמריקאים שחיים בישראל צריכים להיות ערים לכך שרשויות המס האמריקאיות עשויות להיות בעקבותיהם.

 

אזרחים אמריקאים? עליכם לדווח על הכנסותיכם לארה"ב

אל דאגה, זה פחות מפחיד ממה שזה נשמע – אבל אם אתם אזרחים אמריקאים, כדאי שתקראו היטב את השורות הבאות. אם יש לכם חשבונות והכנסות בישראל אתם מחויבים לדווח עליהם לרשויות המס בארה"ב. אולי את זה כבר ידעתם, אבל לאחרונה נוסף פרט חדש למשוואה: בעקבות חוק חדש שנכנס לתוקף, החל מספטמבר 2016, הבנקים בישראל מחויבים לדווח לארה"ב על חשבונות של אזרחים אמריקאים. אזרח אמריקאי שלא דיווח על חשבונותיו והכנסותיו עלול לקבל קנס גבוה מאד – 27.5 אחוזים או יותר מהסכום הגבוה ביותר שהחזיק בבנק מאז 2010. במקרים אחרים, הבנק עשוי להקפיא את חשבונו.

 

סושיאל סקיורטי: המספר שיעזור לכם לדווח כמו שצריך

אז איך מדווחים? או, כאן טמון הקאץ'. כדי לדווח, עליכם למלא טופס של רשות המיסים האמריקאים הנקרא טופס W9. וכדי למלא טופס זה – אתם חייבים שיהיה לכם Social Security Number. מספר זה, שהוא מספר ביטוח לאומי אמריקאי, ניתן לכל אזרחי ארה"ב המתגוררים בה, והוא דומה למספר ת"ז של ישראל. אבל אם אתם חיים בישראל, אינכם מקבלים אותו אוטומטית, ועליכם להנפיק אותו דרך הקונסוליה האמריקאית בירושלים.
תוכלו להנפיק מספר סושיאל סקיורטי בכוחות עצמכם, אז זהו תהליך ארוך וסבוך: הוא כולל איסוף של המסמכים הרלוונטיים, תרגומם לאנגלית, הגשתם לקונסוליה וקביעת פגישה בקונסוליה. אם אינכם רוצים לעשות את התהליך בעצמכם כי אתם חוששים מטעויות או שהדיווח דחוף לכם, תוכלו להיעזר בנו – סוכנות מאסטר ויזה. אנחנו מכירים את תהליך הוצאת סושיאל סקיורטי על בוריו, ונשמח ללוות אתכם בכל צעד וצעד ואף להכין אתכם לפגישה בקונסוליה. איתנו התהליך יהיה פשוט ומהיר! מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? צרו עמנו קשר עוד היום.
צרו עמנו קשר עוד היום! בכל שאלה בנוגע ל-Social Security Number
1700-720-760

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​