מענק קורונה לאזרחים אמריקאים

בסוף שנת 2020 הודיע ה-IRS (רשות המיסים האמריקאית) על הפעימה השנייה של מענק קורונה לאזרחים אמריקאיים, וזאת לנוכח התמשכותו של משבר הקרונה ברחבי ארצות הברית. בדומה למענק הקורונה אשר הוענק בפעימה הראשונה, גם מענקי הפעימה השנייה מיועדת לכלל תושבי ואזרחי ארצות הברית של אמריקה, כאשר גבוה המענק הוא בסך של 600$ לכל אזרח בוגר ובסך 600$ לכל ילד, כאשר גם אזרחיים אמריקאים המתגוררים בישראל, זכאים לקבלת כספי המענק.

מי זכאי לכספי המענק?

לכספי מענק קורונה בארה"ב זכאים כלל אזרחי או תושבי ארה"ב העומדים בקריטריונים השונים שנקבעו, וביניהם:

  • יחידים שגובה הכנסתם השנתית נמוך מ-75,000 $
  • בני זוג שהכנסתם המשותפת נמוכה מ-150,000$
  • אזרחים אמריקאים וותיקים הזכאים לתשלומי SOCIAL SECURITY

חשוב לציין שקבלת כספי המענק מותנית בהגשה בקשה לקבלת המענק ובהגשת דו"חות מס שנתיים. יחד עם זאת, אזרחים ותיקים המקבלים תשלומי SOCIAL SECURITY אינם נדרשים בהגשת דו"ח מס שנתי וזאת במידה וסך הכנסתם השנתית אינה מגיעה לרף הנדרש לצרכי דיווח.

שימו לב- אזרחים אמריקאים אשר קיבלו את כספי המענק בפעימה הראשונה, היו אמורים לקבל את כספי המענק של הפעימה השנייה בתחילת שנת 2021, ובמידה והדבר טרם נעשה, הם רשאים לדרוש את כספי המענק באמצעות דו"ח המס לשנת 2020 אותו הם אמורים להגיש במהלך שנת 2021.

מענקי קורונה לאזרחים אמריקאים המתגוררים בישראל- מה חשוב לדעת?

כספי המענק של הפעימה הראשונה חולקו בארה"ב במהלך חודש אפריל 2020 ואילך, כאשר כספי המענק חולקו באופן אוטומאטי לכל אזרח אמריקאי אשר הגיש דו"ח מס אמריקאי על שנת 2018-2019.  אזרחים אמריקאים המתגוררים מחוץ לארה"ב, אשר אינם מחויבים בדיווח מס לרשויות הרלוונטיות, נדרשים לנקוט פעולה יזומה לצורך קבלת המענק. פעולה זו כוללת מילוי טופס בקשה לקבלת המענק בו הם נדרשים לעדכן את פרטיהם האישיים. עם העברת הטופס לרשויות הרלוונטיות, הבקשה עוברת תהליך אימות שבסיומו (לאחר 14 יום מרגע קבלתו) כספי המענק עומדים לרשות מגיש הבקשה בשתי דרכים עיקריות: החמאה הנשלחת דרך הדואר ו/או העברה ישירה של כספי המענק לחשבון בנק אמריקאי. רוצים לדעת יותר על האפשרויות העומדות לרשותכם לצורך קבלת כספי המענק? המומחים של ליברטי  הוצאת ויזה לארה"ב כאן לרשותכם. המומחים שלנו יסייעו גם לכם בהליך הגשת הבקשה לקבלת מענק קורונה לאזרחים אמריקאים המתגוררים מחוץ לארה"ב. ליצירת קשר עם מומחי ליברטי – הוצאת ויזה לארה"ב לחצו כאן

 

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

יהדות ארצות הברית

יהדות ארצות הברית

ארה"ב מכילה קהילה יהודית ענפה הכוללת כ-8 מיליון יהודים, מה שהופך אותה לקהילה היהודית הגדולה ביותר בעולם. הקהילה היהודית בארה"ב מגוונת, ומכילה את זרמי היהדות

קרא עוד