סוגי ויזות לארצות הברית

סוגי ויזות לארצות הברית, רבים מתאינו חושקים בהם. אנשים המחזיקים דרכון לא אמריקאי נדרשים להוציא אשרת הגעה, ויזה, לפני כניסתם לארצות הברית. בין אם מדובר בוויזת תייר או בוויזת עסקים, יש לקבוע תור בשגרירות או בקונסוליה של ארצות הברית לצורך בחינת הבקשה לכניסה למדינה. למה חייב להוציא ויזה לארצות הברית? אילו סוגי ויזות קיימים לצורך כניסה לארצות הברית? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם. מתחילים.

האם חייב להוציא ויזה לארצות הברית?

ויזה לארצות הברית היא מסמך רשמי המונפק על ידי השגרירות או הקונסוליה של ארצות הברית, המאפשר לאזרח זר לנסוע לארצות הברית למטרה מסוימת, כמו תיירות, עסקים או לימודים. אזרחים של מדינות מסוימות יכולים להיכנס לארצות הברית עד ל-90 ימים בלי צורך בוויזה, אך אזרחי מדינות אחרות נדרשים לקבל ויזה לארה"ב לפני הנסיעה.

פירוט סוגי הוויזות הקיימים

ויזה זמנית

ויזה זמנית לארצות הברית, מאפשרת לאזרחים זרים להיכנס למדינה לתקופת זמן מוגבלת למטרות שונות:

 • ויזה B-1 – ויזת עסקים לביקורים זמניים בארצות הברית למטרות עסקיות כמו התייעצויות, משא ומתן או השתתפות בכנסים.
 • ויזה B-2 – ויזת תיירות לביקורים זמניים בארצות הברית לצורך הנאה או טיפול רפואי.
 • ויזה F-1 – ויזת סטודנט ללימודים מלאים במוסד אקדמי מוסמך בארצות הברית.
 • ויזה H-1B – ויזת תעסוקה מומחית להעסקה זמנית בתחומים מיוחדים כמו מדע, הנדסה או תכנות מחשבים.
 • ויזה J-1 – ויזה מבקר חילופי להשתתפות בתוכניות חילופי תלמידים, מחקר או הכשרות שונות.

אז כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב? בין שלושה עד שישה שבועות, ולעיתים יידרש אף ראיון אישי עם הקונסול, לכן כדאי להוציא ויזה זמנית מוקדם ככל האפשר.

ויזת תייר

ויזה למבקרים זמניים בארצות הברית לצורך טיול או קבלת טיפול רפואי. הוויזה מאפשרת לתיירים להיכנס למדינה לפרק זמן מוגבל לצורך תיירות, ביקורים עם חברים או קרובי משפחה, טיפול רפואי או השתתפות באירועים חברתיים. הוויזה מוגבלת בזמן, לרוב עד שישה חודשים, אך במקרים חריגים אפשר להאריך אותה.

ויזת עסקים

ויזה למבקרים עסקיים זמניים בארצות הברית. הוויזה מאפשרת לאזרחים זרים להיכנס למדינה לפרק זמן מוגבל למטרות עסקיות, לרוב עד שישה חודשים. הקריטריונים לזכאות לוויזת עסקים כוללים הוכחת תושבות חוץ, הוכחת קשר למדינת המקור, הוכחת מטרת הטיול ועדות לתמיכה כספית.

ויזות סטודנט / חילופי מבקרים

ישנם כמה סוגים של ויזות לסטודנטים בארצות הברית, בעלי דרישות והגבלות ספציפיות לכל אחד מהם:

 • ויזת F-1 – זהו הסוג הנפוץ ביותר של ויזת סטודנטים, והוא מיועד לאנשים המגיעים לארצות הברית כדי ללמוד במוסד אקדמי מוסמך, כגון מכללה או אוניברסיטה.
 • ויזת M-1 – ויזה זו מיועדת לאנשים המגיעים לארצות הברית כדי ללמוד במוסד שאינו אקדמי או מקצועי, כמו בית ספר למסחר.
 • ויזת J-1 – ויזה זו מיועדת למבקרי חילופין, כולל סטודנטים, חוקרים ומתאמנים, המשתתפים בתוכניות חילופין בארצות הברית.
 • אשרת J-2 – זוהי ויזה המיועדת לבן או בת הזוג והילדים של בעל אשרת J-1.

ויזת עבודה

ויזת עבודה היא סוג של אשרה המאפשרת לאנשים לעבוד באופן זמני בארצות הברית. סוג זה של אשרה תלוי בנסיבות הספציפיות של מטרת הנסיעה ובסוג העבודה הנדרשת. יש כמה סוגי ויזת עבודה, בהם:

 • ויזת H-1B – ויזה זו מיועדת לעובדים במקצועות מיוחדים, כגון טכנולוגיה, פיננסים והנדסה, והיא דורשת תואר ראשון לפחות והצעת עבודה ממעסיק אמריקאי.
 • אשרת L-1 – ויזה זו מיועדת לעובדים בחברה תוך-ארגונית, המאפשרת לעובדים של תאגידים רב לאומיים לעבור למשרד בארה"ב לתקופת זמן מוגבלת.
 • ויזת O-1 – ויזה זו מיועדת לאנשים בעלי יכולת יוצאת דופן בתחומי המדעים, האומנויות, החינוך, העסקים או האתלטיקה.
 • ויזת TN – ויזה זו מיועדת לאזרחי קנדה ומקסיקו העובדים במקצוע ספציפי, כגון מהנדסים, מדענים ומורים, במסגרת הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה (NAFTA).
 • ויזת J-1 – ויזה זו מיועדת למבקרי חילופין, כולל סטודנטים, חוקרים ומתאמנים, המשתתפים בתוכניות חילופין בארצות הברית.
 • ויזת H-2B – ויזה זו מיועדת לעובדים עונתיים שאינם חקלאיים, כגון גננים, פועלי בניין ועובדי לונה פארק.

ויזת הגירה

ויזת הגירה היא סוג של ויזה המאפשרת לאדם לחיות ולעבוד באופן קבוע בארצות הברית. ישנם כמה סוגים של ויזות הגירה:

·        ויזה בחסות משפחה – ויזה מסוג זה מיועדת לאנשים הקשורים לאזרחי ארה"ב או לתושבי קבע חוקיים, לרבות בני זוג, ילדים, הורים ואחים.

·        ויזה מבוססת תעסוקה – אשרות אלו מיועדות לאנשים המגיעים לארצות הברית כדי לעבוד בעבודה ספציפית ויש להם הצעת עבודה ממעסיק אמריקאי.

·        ויזת קבע – תוכנית ויזת קבע, הידועה גם בשם גרין קארד, היא תוכנית המספקת מספר מוגבל של ויזות מדי שנה ליחידים ממדינות שבהן שיעורי הגירה נמוכים לארצות הברית.

לסיכום

הוצאת ויזה לארצות הברית היא חובה לאנשים שרוצים לבקר בארה"ב מטעמי תיירות או עסקים, למטרות לימודים אקדמאיים, עבודה בארצות הברית או גרין קארד למגורים קבועים. לכל סוג של ויזה יש את הקריטריונים שלו, וכדאי להוציא את הוויזה מוקדם ככל האפשר כדי להבטיח שתקבלו את האשרה לנסיעה. לקריאת מאמרים נוספים בנושא אתם מוזמנים להיכנס לבלוג האתר שלנו.

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

ויתור על סטטוס תושב קבע

גרין קארד מקנה למחזיקים בו תושבות קבע בארצות הברית. ברי המזל אשר מחזיקים בגרין קארד לארצות הברית, יכולים לעבוד בה, לקנות בה נכסים ולהוציא רישיון

קרא עוד