סירוב ויזה לארה"ב

האם יש משהו שאפשר לעשות לגבי סירוב ויזה לארה"ב? מדוע בכלל סורבה הבקשה לויזה? בין אם אתם מתכננים נסיעה לארה"ב או שקיבלתם סירוב לויזה למדינה זו, הנושא של סירוב ויזה הוא נושא שחשוב שתהיו מודעים אליו, תכירו אותו מראש ותבינו כיצד להתמודד איתו באופן האופטימאלי. ריכזנו בשבילכם את כל המידע החשוב בנושא.

מהן הסיבות לסירוב?

ראשית, חשוב להבין את הסיבות האפשריות לסירוב בקשה לויזה לארה"ב. הסיבות העיקריות לכך הן:

סעיף 221: טופס בקשה לויזה לקוי או מחסור במסמכים

סירוב ויזה לארה"ב עשוי להיגרם אפילו מסיבה טכנית כשגיאה במילוי הטופס. טעות משמעותית אחרת היא במקרה שבו לא צרפתם את כל המסמכים הדרושים.

אי עמידה בדרישות הויזה וכוונות הגירה

כדי לאשר ויזה למטרות טיול בארה"ב, השגרירות רוצה להשתכנע שאין בכוונתכם להגר לארה"ב. אפשר להוכיח זאת לדוגמה באמצעות מסמכים שמראים שיש לכם עסק פעיל בארץ.

רקע פלילי

בקשת ויזה לארצות הברית עלולה להידחות גם בגלל רקע פלילי. מה בדיוק מבחינה זו מביא לדחייה ומה לא, תלוי בשיקולי מדיניות של ארה"ב, בייחוד עברות שלהן קלון. במקרים אחרים עשויים לוותר לכם מבחינה זו (לתת Waiver) ולאשר את הויזה. אך לרוב, עבר פלילי מביא לסירוב.

סירוב בשל שהייה בלתי חוקית בארצות הברית

אם שהיתם בעבר בארה"ב באופן לא חוקי, מידע על כך שנמצא אצל הרשויות עשוי להוביל לסירוב בקשתכם. שימו לב, אין הכוונה רק לכניסה בלתי חוקית, אלא מדובר, גם ובעיקר, במצבים שבהם שהייתם בארה"ב מעבר למה שהתירה לכם בעבר הויזה.

סירוב עקב הונאה או הצגה לא נכונה של הנתונים

אם ישנה אי התאמה בין פרטי מידע שונים שאתם מוסרים או פרטים חשודים, ייתכן שיעלה הרושם שאתם מנסים להונות את הרשויות בארה"ב. במקרים כאלה לא ייקחו סיכון – השגרירות פשוט לא תאשר את הבקשה שלכם לויזה.

האם קיימת אפשרות לערער על הסירוב?

כן, אפשר להגיש ערעור על סירוב לאשר ויזה לארה"ב. בהקשר זה כדאי להכיר אפשרות נוספת: במקרים מסוימים אפשר לקבל פטור מויזה ובכך לפשט לכם מאוד את הליכי הכניסה למדינה זו למטרת תיירות. זאת באמצעות קבלת מה שנקרא אישור ESTA, אשר מאפשר כניסה למדינה זו למשך זמן מוגבל. הדבר עשוי להיות אפשרי אם אתם אזרחי מדינות מסוימות, כולל מדינות האיחוד האירופי. כמובן, אפשרות זו תשפיע גם על התשובה לשאלה החשובה כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב וכמה זמן התהליך ייקח לכם.

האם אפשר לקבל החזר תשלום האגרה במקרה של סירוב?

לא. אין אפשרות לקבל החזר תשלום אגרה במקרה של סירוב. זו היא עוד סיבה טובה להקפיד ולעשות את הפניה לויזה בצורה המיטבית. ואם צריך – להסתייע במומחים לכך.

 טיפ חשוב מליברטי

כחלק מקבלת הויזה ישנו שלב של ריאיון בשגרירות ארה"ב. שלב זה הוא מאוד קריטי, לכן חיוני להתכונן אליו היטב. באופן מיוחד חשוב למלא את המסמכים בהקפדה יתרה. על השגרירות ישנו עומס רב של טיפול בבקשות הויזה, ובפועל המשמעות היא שהראיונות עצמם קצרים למדי וגם הטיפול שמשקיעים במעבר על המסמכים שלכם קצר וזריז. אך אין פירוש הדבר שעובדי השגרירות לא עושים מבחינה זו עבודה יסודית, אלא להפך, הם מתורגלים לזהות במהירות כל פגם או דבר חשוד בריאיון (בתשובותיכם או בהתנהגותכם). כל זאת, עלול להתבטא בסירוב לתת לכם ויזה. לכן – חשוב להתכונן היטב לראיון.

 לסיכום

אל תשאירו נושא חשוב זה ליד המקרה! התעמקו בפרטים באופן יסודי ומראש באמצעות המידע הרב שזמין בבלוג אתר ליברטי ויזה לארה״ב. כך תגלו מידע רב, חשוב ושימושי – לדוגמה הידיעה כי הקונסוליה האמריקאית היא היום מדור בתוך השגרירות של ארה"ב בירושלים ולא גוף עצמאי. כמו כן אנחנו כאן תמיד כדי לתת לכם שירות ולעזור לכם לקבל את הויזה לארצות הברית בקלות ובלי סיבוכים מיותרים.

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

סוגי ויזות לארצות הברית

סוגי ויזות לארצות הברית

סוגי ויזות לארצות הברית, רבים מתאינו חושקים בהם. אנשים המחזיקים דרכון לא אמריקאי נדרשים להוציא אשרת הגעה, ויזה, לפני כניסתם לארצות הברית. בין אם מדובר

קרא עוד