פטור מראיון אישי

"פטור מראיון אישי" – הן כנראה שלושת המילים שכולנו חולמים לשמוע בעת הגשת מועמדות לקבלת ויזה לארצות הברית. אם קניתם כרטיסי טיסה לניו יורק ונזכרתם שאין לכם ויזת כניסה תקפה לארצות הברית, אל דאגה – ייתכן ותוכלו לזרז את התהליך ולקבל פטור מאחד השלבים הקריטיים ביותר בו. אז מי זכאי לפטור מראיון אישי? איך מתבצע התהליך ואילו טיפים אתם חייבים להכיר? במאמר שלפניכם נענה על כל שאלות אלו, בואו נתחיל.

הסיבות לקבלת פטור מראיון אישי

פטור מראיון אישי בהליך הגשת הויזה לא ניתן לכל אחד, אבל יש כמה קריטריונים שכן מאפשרים את קבלתו. ארה"ב החלה רפורמה בשנת 2015 ובה עדכנה את תנאי קבלת הויזה כדי להקל על אזרחי מדינת ישראל. כחלק מתנאי ההקלה ממשלת ארה"ב מעניקה פטור מהליך הראיון האישי למועמדים אשר יעמדו בקריטריונים האלה בעת הגשת בקשה לויזה לארצות הברית:

מי שמבקש חידוש ויזה לארה"ב

מי שכבר הגיש בקשה לויזה לארה"ב בעבר, עשה את הראיון האישי והויזה שלו אושרה, לא יצטרך לגשת שוב לשגרירות שנמצאת בתל אביב או לקונסוליה בירושלים, בייחוד אם בקשת החידוש ויזה לארה"ב הוגשה עם אותו הדרכון ואותה האזרחות. אך אם ביקשנו בעבר ויזה לארה"ב עם אזרחות ישראלית ודרכון ישראלי והיא אושרה, לא נוכל לקבל פטור אם נגיש בקשה לחידוש עם אותה האזרחות אבל עם דרכון פורטוגלי לצורך העניין.

ילדים מתחת לגיל 14 או אנשים מבוגרים שעברו את גיל 65

הליך בקשת הויזה לילדים מתחת לגיל 14 אורך כחודש ימים, ולכן נדרשת היערכות בהתאם לפני מועד הטיסה שלכם. אך מאחר ומדובר בילדים, בקשת הויזה שבה תמלאו את פרטיהם ותשלמו את תשלום האגרה יספיקו ולכן ויזה לארה"ב לילדים לא דורשת ראיון אישי. כמו כן, גם מבוגרים בני 65 ומעלה לא נדרשים להגיע באופן מיוחד לראיון אישי. ילדים מעל גיל 14 יאלצו להגיש בקשה לסוג ויזה שונה ולכן לתת ראיון אישי נוסף.

סוג ויזה

כל עוד מגישים בקשה לאותו סוג הויזה שקיבלתם לראשונה, וסוג הויזה הנ"ל קביל לקבלת פטור מראיון אישי, תוכלו להימנע מהגעה מיוחדת לשגרירות לביצוע הראיון. אם מדובר בבקשת ויזה מסוג אחר, יכול להיות שקבלת הפטור לא תהיה אפשרית. לדוגמה, אם בעבר הגשתם בקשה לאשרת סטודנט וכעת אתם מגישים בקשה לוויזת תייר, נראה שתצטרכו לגשת שוב לראיון האישי.

רישום במאגר המידע של שלטונות ארצות הברית

אזרחי ישראל שהגישו בעבר ויזה לארצות הברית והיא אושרה ונרשמה במאגר המידע של ארה"ב תחת התאמה לקבלת ויזה נוספת בלי צורך בראיון אישי נוסף, יוכלו גם הם לקבל פטור מהראיון האישי בעת הגשת בקשה לחידוש הויזה לארצות הברית. אם הויזה שלכם מציינת את אחת משלושת מילות הסיווג האמריקאי הללו: WAIVER,BLANKET,CLEARANCE לא תוכלו לקבל את הפטור.

הגשת בקשת חידוש ויזה לארה"ב לסניף השגרירות שבו הוצאתם את הויזה שלכם לראשונה

תוכלו ליהנות מפטור מהליך הראיון האישי כאשר תקפידו להגיש את בקשת חידוש הויזה שלכם לארצות הברית לאותו הסניף שאליו הגשתם את המסמכים שלכם להנפקת הויזה לראשונה. זאת אומרת, אם הוצאתם את הויזה שלכם לראשונה דרך סניף שגרירות ארצות הברית בתל אביב, עליכם להגיש שוב את הקשה החדשה לויזה לסניף זה ולא לסניף בירושלים או במדינה אחרת. כמו כן, עליכם להגיש את הבקשה לחידוש הויזה לשגרירות באזור המגורים הקבוע שלכם, גם אם אתם בכלל מטיילים במזרח כרגע.

פטור מראיון בשגרירות

פטור מראיון אישי בשגרירות בעצם מקל על תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית, משום שאין צורך להגיע במיוחד לשגרירות ארה"ב בתל אביב או לקונסוליה בירושלים. הראיון דורש התארגנות ומוכנות ואף בחלק מהמקרים דרוש לקח ימי חופש מהמסגרות והשגרה היום-יומית. מה שאומר כי הליך הוצאת ויזה לארה"ב יכול להיערך בפחות זמן וידרוש הרבה פחות משאבים, שכן יהיה אפשר להגיש את המסמכים הנדרשים באמצעות הדואר, שליחים או סוכנויות מיועדות אשר מתעסקות בהנגשת הליך הנפקת אשרת הכניסה לארה"ב.

הליך הגשת הבקשה

כמובן שהראיון האישי הוא רק שלב אחד בהגשת הבקשה להוצאת ויזה לארה"ב והתהליך כולל שלבים נוספים חשובים לא פחות שעלינו לעבור כדי שהבקשה שלנו תאושר. אם ברצוננו להגיע לביקור או לחופשה בארה"ב אין באפשרותנו לוותר על תהליך זה, שכן התנאים לקבלת פטור מויזה לארה"ב  הם אזרחות במדינות מסוימות מאוד שמדינת ישראל, נכון לשנת 2023, אינה אחת מהן. לכן, לשם הוצאת הויזה נתחיל במילוי טופס בקשה לויזה (160-DS) שאפשר למלא ולהגיש גם באתר האינטרנט של שגרירות ארה"ב בישראל. בטופס זה נמלא את פרטינו האישיים ונצרף מסמכים אשר מעידים על קיום שגרת חיים בארץ כמו תלושי שכר, אישורי לימודים או חוזה בעלות על דירה. צירוף מסמכים אלו ומילוי הפרטים המדויקים שלנו בטופס זה הם בגדר חובה לצורך הוכחת המעמד שלנו כאזרחים בישראל שלא מתכוונים להגר לארה"ב. נוסף לכך, יש ליצור חשבון אישי באתר השגרירות ולשלם אגרה לבקשה ולטיפול בה ולצרף מסמכים רלוונטיים נוספים, בהם גם הדרכון שלנו. הטיפול בבקשה אורך כשלושה שבועות ועל סמך המידע שתספקו, השגרירות או הקונסול יחליטו אם לזמן אתכם לראיון.

טיפ נוסף: להקפיד על ההנחיות

הקפדה על ההנחיות ומילוי הטופס בצורה מדויקת ובצירוף כל המסמכים הרלוונטיים הנדרשים, יכולה לזרז מאוד את הליך קבלת הויזה לארצות הברית. לכן, חשוב מאוד לקרוא את ההנחיות המפורטות ולעקוב אחריהן ההנחיות ולמלא אחר דרישות הטופס לבקשת האשרה באדיקות. רצוי להכין את כל המידע הנחוץ להגשת הבקשה לפני החתלת תהליך הגשת הבקשה עצמה. באופן זה ההליך יתבצע במהירות ותעזרו לעצמכם לקבל פטור מההגעה לראיון האישי. לשם הצלחת בהליך בקשת הויזה שלכם לארצות הברית וגם לשם לקבל הפטור מהראיון האישי, חשוב מאוד לשים לב שאתם מגישים את כל המסמכים הנדרשים. וכמו כן, לשים לב שאתם עומדים בתנאים הנדרשים לקבלת הפטור כדי להימנע מתהליכים מיותרים אם אכן מגיע לכם הפטור. לשם כך, ליברטי מציעה את שירותיה כדי להפוך את תהליך הגשת הבקשה לקל ומהיר ככל האפשר, אנחנו נבצע את ההתעסקות והבדיקות בשבילכם.

 לסיכום

תהליך הוצאת הויזה לארצות הברית יכול להיראות לפעמים נוקשה ולא ידידותי, אך אם נעקוב אחרי ההנחיות בקפידה ובדיוק נגלה כי ההפך הוא הנכון. כאשר הפטור מהראיון האישי יכול לתרום רבות להקלת התהליך לחידוש ולהוצאת הויזה לארה"ב. תוכלו למצוא מידע נוסף ודרכים להקל את תהליך הוצאת הויזה ממש פה, בבלוג שלנו, בהצלחה.

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

הדרכונים החזקים בעולם

אזרחים רבים פונים לקונסוליות של מדינות זרות כדי להנפיק דרכון שני, למשל דרכון פורטוגלי או דרכון אמריקאי. איך אפשר להוציא דרכון שני ומהם היתרונות של

קרא עוד
יהדות ארצות הברית

יהדות ארצות הברית

ארה"ב מכילה קהילה יהודית ענפה הכוללת כ-8 מיליון יהודים, מה שהופך אותה לקהילה היהודית הגדולה ביותר בעולם. הקהילה היהודית בארה"ב מגוונת, ומכילה את זרמי היהדות

קרא עוד