תמונה לויזה לארה"ב: איך תעשו צילום נכון?

צילום תמונה לויזה לארה"ב היא אחת הגורמים המרכזיים לפסילת בקשות לאשרת כניסה למדינה. זה אמנם נשמע אבסורד, אך ממשלת ארה"ב מקפידה על חוקים נוקשים בכל מה שקשור בהוצאת ויזה, ונראות התמונה. התמונה המצורפת צריכה לעמוד בקריטריונים המקובלים בארה"ב. אז מהם הקריטריונים לתמונת פספורט שעומדת בקנה אחד עם הדרישות של האמריקאים?

טסים עבור חופשה, לימודים או עסקים? כך או כך תצטרכו ויזה!

בין אם אתם רוצים לטוס לאחת מ-50 המדינות בארה"ב עבור חופשת החלומות שכוללת המון שופינג ואבק כוכבים, רכישת השכלה באחת האוניברסיטאות הטובות בעולם, או בשביל פגישת עסקים משתלמת שתעניק לכם הצצה לחלום האמריקאי, תדרשו לעבור תהליך של הוצאת ויזה לארה"ב. יש אנשים שהם זכאים לפטור מויזה לארה"ב בתנאים מסוימים, וכדאי לכם לבדוק האם אתם עומדים בקריטריונים לפני שאתם מתחילים.

בשביל להתחיל בהליך, תצטרכו להגיש בקשה לויזה הכוללת תמונת פספורט תקינה שעומדת בחוקים נוקשים במיוחד. כאמור, תמונת פספורט לא תקינה היא אחת מהסיבות המרכזיות לפסילת בקשות לאשרת כניסה. כמו כן, חשוב לעבוד עם צלם אשר מכיר את הכללים, כדי שידריך אתכם כיצד להצטלם בצורה הטובה והנכונה ביותר. אנו כמובן ממליצים לא להתחכם, כי זה עלול לגרום לפסילת הבקשה שלכם. יש מספר סיבות נוספות בגינן הבקשה שלכם עלולה להיפסל – ביניהן:

 • מילוי מסמכי הבקשה בצורה שגויה – השמטת פרטים, דילוג על סעיפים והוספת פרטים לא נכונים עלולים לגרום לפסילת הבקשה שלכם.
 • חשש סביר לכך שאתם מתכוונים להשתקע בארה"ב – אם על סמך הפרטים שמסרתם יעלה חשש לכך שאתם לא מתכוונים לחזור ארצה לאחר הביקור בארה"ב, יש סבירות טובה שהבקשה תפסל. מנגד, אם תוכיחו שיש לכם זיקה משמעותית למגורים בישראל באמצעות אסמכתא לדירה שרכשתם, מקום עבודה שצברתם בו ותק, או נישואין ארוכי טווח הכוללים ילדים, הסיכוי שהבקשה תאושר יגדל משמעותית – לכן חשוב למלא את הבקשה תוך הענקת תשומת הלב מרבית לכל סעיף וסעיף. יש לצרף את האסמכתאות שיוכיחו את זיקתכם לישראל.
 • נשארתם בארה"ב מעבר לזמן שאשרת הכניסה הותירה לכם – אם בעבר טסתם לארה"ב, ונשארתם ללא הסבר מנומק מעבר לזמן שאשרת הכניסה הקצתה לכם, לא תוכלו להוציא ויזה לארה"ב, גם אם חלפו מעל 10 שנים מעת התרחשות המקרה.
 • עבר פלילי – עבר פלילי לא פוסל אתכם באופן אוטומטי, אך הוא מעלה את הסיכויים לכך שהבקשה שלכם לויזה תפסל.

מהם הכללים לתמונת פספורט תקינה?

לפני שאתם ניגשים להצטלם לתמונת הפספורט, קחו בחשבון שיש מספר קריטריונים שהתמונה חייבת לעמוד בהן, אחרת הבקשה שלכם עלולה להיפסל בקלות. כמו כן, תצטרכו להעלות את התמונה כאשר אתם מגישים את הבקשה אונליין, וגם להביא אותה עמכם לראיון בשגרירות. להן הקריטריונים לתמונה תקינה:

 • גודל: התמונה צריכה להיות בגודל של 51 מ"מ – גם מבחינת אורך וגם מבחינת רוחב.
 • ממדי הראש: הגודל של הראש צריך להיות בין 22 מ"מ, עד 31 מ"מ ביחס לגודל הכולל של התמונה.
 • תמונה עדכנית: התמונה חייבת להיות עדכנית, אם היא צברה וותק של מעל לחצי שנה הגשת הבקשה היא תחשב ללא תקינה. נוסף על כך, כל חלקי הפנים צריכים להיות חשופים בתמונה. התמונה לא יכולה להיות חתוכה.
 • גובה העיניים: למרבה הפלא, גם לגובה העיניים בתמונה יש משמעות. יחס הגובה הנכון צריך להיות במידות הבאות: 28-35 מ"מ ביחס לתמונה כולה. כמו כן, העיניים חייבות להיות פתוחות לרווחה, תמונה עם עניינים עצומות לא עוברת כמובן.
 • תמונה צבעונית: התמונה חייבת להיות צבעונית ולא בשחור לבן.
 • צבע הרקע: צבע הרקע צריך להיות לבן, כל צבע אחר עלול לגרום לפסילת הבקשה.
 • שיער: אם יש לכם פוני, חשוב שתעלו אותו למעלה. אסור שהשיער יסתיר את המצח.

מהן הסיבות הנוספות לפסילת התמונה לויזה לארה"ב?

 • תמונה במדים – תמונה במדים תהפוך את התמונה ללא תקינה. יש סייג לסעיף זה, אם מדובר בלבוש דתי אותו אתם לובשים בשגרה תוכלו להצטלם איתו.
 • כובע או כיסוי ראש – תמונה עם כובע או כיסוי ראש ללא סיבה מנומקת עלולה להיפסל – הסיבה המנומקת יכולה להיות קשורה לדת.
 • וותרו על משקפי השמש והאוזניות – תמונה עם משקפי שמש או אוזניות תפסל, אך תמונה עם משקפי ראיה נחשבת לתקינה.

תמונה לויזה לתינוקות

אם אתם עובדים על הוצאת ויזה לארה"ב לילדים, תצטרכו לצלם גם אותם. אמנם תמונות פספורט לתינוקות לא כוללת קריטריונים מיוחדים, אך צילום התמונה עלול להיות מאתגר. התינוק/ת חייבים להיות מצולמים בעיניים פקוחות, על רקע לבן. טיפ מצוין הוא להשכיב את תינוקכם בעגלה על סדין לבן, לנצל את טיימינג בו עיניו פקוחות ולצלם. כמו כן, וודאו התמונה לא כוללת צל, מפני שזה עלול להפוך את התמונה ללא תקינה.

ממדי התמונה הדיגיטלית

כאמור, הדרישה של השגרירות היא שתגישו את התמונה פעמיים: בפעם הראשונה בעת העלאת הבקשה הדיגיטלית באתר האינטרנט, ובפעם השנייה תביאו עמכם את התמונה כאשר אתם מגיעים לריאיון בשגרירות, שיקבע האם אתם זכאים לאשרת כניסה לארה"ב. גם לאופן העלאת התמונה הדיגיטלית יש כללים ברורים: תצטרכו להעלות אותה בצורת ריבוע, כאשר מספר הפיקסלים של האורך והרוחב זהים, התמונה צריכה להכיל בין 600 פיקסלים ל-1,200 פיקסלים. הראש שלכם צריך לתפוס עד 70% מכלל התמונה, וגובה העיניים צריך להיות בשיעור של עד כ-69% ביחס לתחתית התמונה.

סיכום

יש מגוון סיבות בגינן הבקשה שלכם עבור אשרת כניסה לארה"ב עלולה להיפסל. לכאורה, צילום תמונה נשמע כמו דבר פשוט, אך לא כך הדבר. לממשלת ארה"ב דרישות רבות בנוגע למראה התמונה. אנו ממליצים ליישם את הכללים שציינו מעלה, וגם להצטלם אצל איש מקצוע שמכיר את הכללים כמו שצריך. כמו כן, אנו ממליצים להיוועץ באיש מקצוע כאשר אתם מתחילים תהליך של הוצאת ויזה לארה"ב, זה יכול לייעל לכם את התהליך משמעותית, להעלות את הסיכויים לקבל ויזה, וגם לקצר את התהליך.

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

הדרכונים החזקים בעולם

אזרחים רבים פונים לקונסוליות של מדינות זרות כדי להנפיק דרכון שני, למשל דרכון פורטוגלי או דרכון אמריקאי. איך אפשר להוציא דרכון שני ומהם היתרונות של

קרא עוד
יהדות ארצות הברית

יהדות ארצות הברית

ארה"ב מכילה קהילה יהודית ענפה הכוללת כ-8 מיליון יהודים, מה שהופך אותה לקהילה היהודית הגדולה ביותר בעולם. הקהילה היהודית בארה"ב מגוונת, ומכילה את זרמי היהדות

קרא עוד

ויזה לארה"ב בדרכון פג תוקף

פג תוקפו של הדרכון? מעוניינים לעשות שימוש בויזה המוצמדת לאחד מדפי הדרכון שאינו בתוקף? זה הזמן לדעת הכול על האפשרויות העומדות לרשותכם לצורך כך. על

קרא עוד