הדרכונים החזקים בעולם

אזרחים רבים פונים לקונסוליות של מדינות זרות כדי להנפיק דרכון שני, למשל דרכון פורטוגלי או דרכון אמריקאי. איך אפשר להוציא דרכון שני ומהם היתרונות של דרכון זר? איך קובעים את הדירוג של הדרכונים החזקים ביותר בעולם? כל התשובות לשאלות האלו ועוד מידע חשוב נמצאים במאמר שלפניכם.

קודם כל: מהו דרכון?

דרכון הוא תעודה ציבורית אשר מנפיקה המדינה בשביל אזרחיה לצורך מעבר בין מדינות. המחזיק בדרכון הוא בעל מעמד של אזרח במדינה המנפיקה, והוא כולל פרטים אישיים של המחזיק לצורך זיהוי שלו לפני רשויות במדינה. הדרכון מאפשר מעבר למדינות אחרות, כאשר דרכונים של מדינות מסוימות מאפשרות מעבר למדינות שונות. יש מדינות המעניקות אזרחות לילדים של מחזיקים בדרכון זר באופן אוטומטי. לדוגמה, אזרחות אמריקאית לילדים ניתנת לילדים אשר הוריהם הם בעלי דרכון אמריקאי וחיים חמש שנים או יותר בארצות הברית.

איך יודעים אם הדרכון מתאים לצרכים שלנו?

אפשר לקבוע אם הדרכון מתאים לצרכים שלנו באמצעות הבאה בחשבון של כמה גורמים:

  • תוקף – בדקו את תאריך התפוגה של הדרכון, וודאו שהדרכון תקף לטיול שלכם. בדרך כלל מקבלים בביקורת הגבולות דרכונים שתוקפם הוא לפחות לעוד 3 חודשים מיום הבדיקה, אך פרק זמן זה משתנה בכל מדינה ויש לבדוק את ההנחיות לפני הטיול.
  • יעד נסיעה – יש מדינות המבקשות דרכון וגם ויזה כדי להיכנס למדינה, כמו ארצות הברית. הוצאת ויזה לארצות הברית כרוכה בהגשת בקשה לשגרירות או לקונסוליה ולעיתים יידרש גם ריאיון אישי עם הקונסול.
  • מטרת הנסיעה – אם אתם נוסעים לעסקים במסגרת העבודה, ייתכן שתזדקקו לדרכון עסקי ובו דפי ויזה נוספים.
  • העדפות אישיות – חלק מהמטיילים מעדיפים דרכון שיש לו מאפייני אבטחה נוספים, כמו דרכון ביומטרי עם שבב.

הדרכונים החזקים ביותר

לפי הנתונים של שנת 2023, שני הדרכונים החזקים ביותר הם של יפן וסינגפור המעניקים כניסה חופשית ובלי צורך בוויזה ל-193 מדינות.

מיד אחריהם נמצא הדרכון של קוריאה הדרומית שבאמצעותו אפשר להיכנס ל-192 מדינות,

ובמקום השלישי נמצאים הדרכונים של ספרד וגרמניה, הנותנים גישה ל-191 מדינות.

עוד דרכונים חזקים, שאפשר להיכנס איתם בלי ויזה ל-190 מדינות, הם הדרכונים של פינלנד, איטליה ולוקסמבורג, ועם הדרכון של אוסטריה, דנמרק, הולנד או שבדיה אפשר להיכנס "רק" ל-189 מדינות בעולם מבלי שהמחזיקים בהם יצטרכו להוציא אשרת כניסה.

איפה נמצאת ארה"ב ברשימה?

כוח הדרכון של ארה"ב מדורג במקום השביעי ברשימה, בתיקו עם כוח הדרכונים של בלגיה, צ'כיה, ניו זילנד, נורבגיה ושוויץ, והמחזיקים בו יכולים להיכנס בלי ויזה ל-187 מדינות בעולם. בזכות החוזק שלו הרבה אנשים פועלים להוצאת דרכון אמריקאי כדי ליהנות גם הם מטיול חופשי בעולם, גם אם הם גרים במדינה אחרת ואינם מעוניינים לבקר בארה"ב. הדרכון האמריקאי מתקבל רק עם ויזה במדינות כמו רוסיה, סין ומדינות שדי מסוכן לנסוע אליהן באופן כללי כמו אפגניסטן או סוריה.

הדרכון הישראלי

הדרכון הישראלי הוצב במקום ה-25 בדירוג הדרכונים החזקים בעולם, נכון לשנת 2023, ומאפשר כניסה ל-160 מדינות ברחבי הגלובוס. זהו מסמך ממשלתי המשמש כהוכחה לזהות ולאזרחות ישראלית לנוסעים לחו"ל. הדרכון הישראלי הוא ביומטרי, והוא כולל תכונות אבטחה משופרות כמו שבב המאחסן מידע אישי או מערכת זיהוי ביומטרית. הדרכון הישראלי בעל כריכה כחולה כהה ועליו הסמל הרשמי של מדינת ישראל. אזרחי ישראל חייבים להגיש בקשה לדרכון דרך משרד הפנים, ולרוב מקבלים אותו תוך כמה שבועות. הוא מאפשר נסיעה בלי ויזה למדינות רבות ברחבי העולם, ומוכר כמסמך נסיעה חזק ומאובטח. אם אתם מחזיקים ביותר מדרכון אחד, חשוב לוודא שהוא בתוקף ולחדש אותו במקרה הצורך. למשל, חידוש דרכון אמריקאי אפשרי לביצוע בארצות הברית או דרך הקונסוליה האמריקאית בישראל.

לסיכום

דרכון הוא תעודה המאפשרת לאזרחי המדינה לצאת מגבולותיה ולשהות במדינה אחרת לצורך חופשה, עבודה או רילוקיישן. הדרכון הישראלי מאפשר כניסה ל-160 מדינות, אך אזרחים רבים בוחרים להוציא דרכון שני המאפשר כניסה למספר גבוה יותר של מדינות, כמו הדרכון הגרמני המאפשר כניסה ל-191 מדינות. יש שלושה סוגים של דרכון ישראלי, והנפוץ מבניהם הוא הדרכון הרגיל לעומת סוגי דרכון אחרים כמו דרכון דיפלומטי או דרכון שירות. לקריאת מאמרים נוספים ומידע נוסף בנושא דרכונים, היכנסו לבלוג של אתר ליברטי.

השירותים שלנו

אולי יעניין אותך גם​

מה זה SSN?

SSN הוא מספר ביטוח לאומי אמריקאי בן תשע ספרות השייך לכל אזרח אמריקאי בתוך ומחוץ ארה"ב. בדומה לישראל, גם בארה"ב פועלים שירותי ביטוח לאומי במסגרתם

קרא עוד

איך לקבל גרין קארד

באמצעות הטלפון מתקשרים למספר 1-700-720-760 ומקבלים הסבר מלא טלפוני על תהליך ההגרלה. הנציג ממלא את הטופס יחד איתכם בטלפון ושולח לכם לכתובת הדוא"ל העתק להגהה. אתם

קרא עוד