אזרחות אמריקאית – חוק הסבא

תכירו את "חוק הסבא" האמריקאי. כאן מדובר על חוק ההגירה החדש (יחסית) המאפשר למאות אלפי ישראלים שהסבא (או הסבתא) הינם אזרחים אמריקאים, להפוך לכאלו בעצמם. מה כולל החוק? מה מצריך תהליך הנפקת דרכון אמריקאי לילד? וכמה יעלה לכם הסיפור? ילדים ואזרחות אמריקאית – כל מה שצריך לדעת

רקע כללי על החוק

הוצאת אזרחות אמריקאית לילד באמצעות חוק הסבא מחייבת, בראש ובראשונה, סבא או סבתא בעלי דרכון אמריקאי, אשר חיו חלק ניכר מחייהם בארצות הברית. החוק, באופן עקרוני, נולד עבור אנשים שהוריהם אינם עומדים בקריטריונים על מנת לאזרח את ילדיהם. מדובר בתנאי הבסיסי, אך בהחלט לא היחיד, וישנם מספר מכשולים אשר עלולים לגדוע את התהליך באיבו, לרבות שהייה קודמת של המועמד לאזרחות בארצות הברית שלא כחוק וללא הסבר מניח את הדעת.

אזרחות לילדים – תהליך ארוך אך משתלם

הנפקת דרכון אמריקאי באמצעות החוק המדובר מצריכה, לפני הכול, הרבה סבלנות, שכן מדובר בתהליך אשר עלול להתמשך חודשים ארוכים. מעבר לכך, יש להקפיד קלה כחמורה בכל הקשור לדרישות רשויות ההגירה האמריקאיות, בעיקר בכל הקשור למילוי הטפסים הרלוונטיים, לצירוף המסמכים הנדרשים, לתנאי התמונות שיש לצרף למעטפת הבקשה ועוד.

מסמכים נדרשים

בכדי להתחיל את תהליך הוצאת אזרחות אמריקאית לילד באמצעות חוק הסבא יש למלא טופס בשם N-600-K . יחד עם זאת, מילוי טופס זה אורך כשעה, בעוד איסוף המסמכים הנדרשים להשלמת התהליך, עלול לקחת שבועות ארוכים ואף למעלה מכך. לפיכך, נמליץ להתעדכן באתר השגרירות בכלל המסמכים אותם עליכם להמציא, ולגשת לעבודה בהקדם האפשרי. בין הטפסים המרכזיים אותם עליכם להשיג: תעודת לידה, דרכון אמריקאי, אישורי מגורים בארצות הברית, מספר ביטוח לאומי אמריקאי, חשבונות בנק, עדויות לניהול עסק בתחומי המדינה ועוד.

לגבי הטופס שהזכרנו (ועוד טופס קצר שגם אותו יש למלא), לישראלים רבים נטייה להתבלבל ולחשוב שטעויות מתקבלות בהבנה ברשויות ההגירה האמריקאיות. אז זהו, כאשר מדברים על הנפקת דרכון אמריקאי, אין דבר כזה "טעות קטנה". על כל סעיף נשכח או שדה שלא מולא כהלכה, הטופס יפסל לאלתר, והתהליך יקטע כמעט לפני שהחל. חשוב לדעת!

עלויות הוצאת אזרחות לילד מתוקף חוק הסבא

נקודה נוספת אותה יש לקחת בחשבון לפני פתיחת תהליך הוצאת אזרחות אמריקאית לילד היא נושא התשלום, העומד, נכון למועד כתיבת שורות אלו, על כ-1,170 דולר! גם אתם מופתעים? עדיף שתהיו מופתעים עכשיו ולא אחרי שהתחלתם את התהליך. נכון, רבים יסכימו שזה אכן משתלם לעומת מה שמקבלים בתמורה, ועדיין, מדובר בסכום שחייבים לקחת בחשבון. יש לשלוח את כל הטפסים, המסמכים וכמובן את אישור התשלום לקונסוליה האמריקאית, להמתין לריאיון ולקוות לטוב. אם אינכם מעוניינים לקחת את הסיכון של טעויות שונות בטופס, תרגום לא מקצועי של מסמכים מסויימים וטעויות נוספות שנובעות מחוסר מקצועיות, אתם מוזמנים לפנות אלינו. בהצלחה!

ילדים ואזרחות אמריקאית – לדאוג בהווה, לעתיד הנכדים!

Share on facebook
Share on whatsapp

שירותים נוספים