אזרחות אמריקאית לילדים

גם אם אתם בטוחים שבני האדם חוזרים לחיים פעם אחר פעם, לבטח תסכימו איתנו עם ההמלצה לנצל כל רגע בחיים, ולמצות אותם עד תום. כשמדובר במתן כל האפשרויות לילדכם לחיים טובים ומלאי הגשמה עצמית, הרצון מתעצם פי כמה. לכן, הוצאת אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות הורה אמריקאי נחשבת מבוקשת כל כך מאז נולד החוק.

חוק האזרחות באמצעות הורה אמריקאי – הסבר כללי

אין לנו רצון ללמד אתכם את היסטוריית חוקי ההגירה האמריקאים, אך חשוב להבין את שורשי החוק, שפתח למאות אלפי ישראלים את האפשרות להעניק אזרחות לילדיהם. באופן כללי ולאורך מרבית שנות ההיסטוריה של המעצמה האמריקאית, סך המבקשים להיכנס ולהשתקע במדינה עלה לעין ערוך על האפשרות הריאלית להכניסם. על כן נולדו פתרונות שונים על מנת לאפשר במשורה מגורי קבע ותושבות למבקשים לעשות זאת. הגרלת הגרין קארד השנתית היא דרך אחת, בעוד הוצאת אזרחות אמריקאית לילד באמצעות הורה אמריקאי (או באמצעות סבא / סבתא אמריקאים), היא דרך נפוצה נוספת.

ומהי מהות החוק? ובכן, אם אחד או יותר מההורים הינו בעלי דרכון אמריקאי וחי 5 שנים ומעלה בארצות הברית (מתוכן לפחות שנתיים מעל גיל 14), דאז הוא עומד בקריטריונים הבסיסיים על מנת להפוך את בנו לאזרח אמריקאי. כמובן שהמסע אל האושר אינו כה פשוט, ועל כך בהמשך.

למה כולם רוצים לעבור לאמריקה?

מדוע, בעצם, מגורים בארצות הברית כה מבוקשים? מהם יתרונות האזרחות האמריקנית לילדים? ובכן, אין לנו כוונה לזלזל בעוצמתה של מדינת ישראל, ביכולת הכלכלית שלה וברווחת תושביה, אבל המספרים לא משקרים ועם עובדות קשה להתווכח: בארצות הברית קל יותר לרכוש דירה, פשוט יותר לפתוח עסק, נוח יותר לגמור את החודש ונעים יותר (כלכלית) לגדל ילדים. האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות, השטחים עצומים, התרבות שוקקת והקהילה היהודית עצומה, פורחת ומגובשת. כשאתה אזרח אמריקאי, הכול נגיש ופשוט עוד יותר. בקיצור, כל הדרכים מובילות לאמריקה, ולא בכדי. אז תנו לילדכם צ'אנס להצלחה!

הוצאת אזרחות אמריקאית לילדים – כיצד לעשות זאת נכון?

תהליך הוצאת אזרחות אמריקאית לילד באמצעות הורה אמריקאי כולל מספר שלבים מרכזיים:

  • הראשון – מילוי טופס מתאים באתר הקונסוליה, במרכזו פרטים שונים על ההורה (או ההורים) והילד.
  • השני – שלב נוסף, הנעשה במקביל, הוא איסוף ושליחת מסמכים רלוונטיים, שעיקרם הינו הוכחה לא רק בדבר היותו של ההורה אזרח אמריקאי, אלא גם שהעביר חלק מרכזי מחייו בארה"ב.
  • שלבים נוספים – הם תשלום האגרה והריאיון, אליו צריכים להגיע ההורה והילד. במרבית הפעמים, הוצאת אזרחות לילד אורכת מספר חודשים. נא להיערך בהתאם.

אנו נשמח לעזור לכם ולענות על כל שאלה בנושא העברת אזרחות אמריקאית לילד!

Share on facebook
Share on whatsapp

שירותים נוספים