אזרחות אמריקאית לילדים

גם אם אתם בטוחים שבני האדם חוזרים לחיים פעם אחר פעם, לבטח תסכימו איתנו עם ההמלצה לנצל כל רגע בחיים, ולמצות אותם עד תום. כשמדובר במתן כל האפשרויות לילדכם לחיים טובים ומלאי הגשמה עצמית, הרצון מתעצם פי כמה. לכן, הוצאת אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות הורה אמריקאי נחשבת מבוקשת כל כך מאז נולד החוק.

חוק האזרחות באמצעות הורה אמריקאי – הסבר כללי

אין לנו רצון ללמד אתכם את היסטוריית חוקי ההגירה האמריקאים, אך חשוב להבין את שורשי החוק, שפתח למאות אלפי ישראלים את האפשרות להעניק אזרחות לילדיהם. באופן כללי ולאורך מרבית שנות ההיסטוריה של המעצמה האמריקאית, סך המבקשים להיכנס ולהשתקע במדינה עלה לעין ערוך על האפשרות הריאלית להכניסם. על כן נולדו פתרונות שונים על מנת לאפשר במשורה מגורי קבע ותושבות למבקשים לעשות זאת. הגרלת הגרין קארד השנתית היא דרך אחת, בעוד הוצאת אזרחות אמריקאית לילד באמצעות הורה אמריקאי (או באמצעות סבא / סבתא אמריקאים), היא דרך נפוצה נוספת.

מהי מהות החוק?

ובכן, אם אחד או יותר מההורים הינו בעלי דרכון אמריקאי וחי 5 שנים ומעלה בארצות הברית (מתוכן לפחות שנתיים מעל גיל 14), דאז הוא עומד בקריטריונים הבסיסיים על מנת להפוך את בנו לאזרח אמריקאי. כמובן שהמסע אל האושר אינו כה פשוט, ועל כך בהמשך.

האם ילדכם זכאי לאזרחות אמריקאית?

התשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים, כולל מקום הלידה של הילד, אזרחות ההורים והאם ההורים גרים בארה"ב.

  • ילדים שנולדו בארה"ב באופן טבעי הם אזרחים אמריקאים באופן אוטומטי, ללא קשר לאזרחות ההורים.
  • ילדים שנולדו מחוץ לארה"ב זכאים לאזרחות אמריקאית אם ההורים שלהם הם אזרחים אמריקאים. עם זאת, ישנם מספר תנאים שעל ההורים לעמוד בהם כדי שהילדים שלהם יהיו זכאים לאזרחות:
    • ההורים צריכים להיות אזרחים אמריקאים בזמן לידתו של הילד.
    • ההורים צריכים לגור בארה"ב במשך חמש שנים לפחות, מתוכן שנתיים בהיותם מעל גיל 14.
  • ילדים שנולדו לפחות לאחד מההורים האמריקאים זכאים לאזרחות אמריקאית גם אם ההורים אינם עומדים בתנאי "חמש השנים". ילדים אלו יכולים להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית באמצעות חוק הסבא.

הוצאת אזרחות אמריקאית לילדים – כיצד לעשות זאת נכון?

ההליך לקבלת אזרחות אמריקאית לילדים יכול להיות מורכב ומסורבל. עם זאת, חשוב לעקוב אחר ההליך הנכון כדי להבטיח שהבקשה תאושר. אם הילד שלכם נולד בארה"ב, אין צורך בהליך מיוחד כדי לקבל עבורו אזרחות. עם זאת, ייתכן שיהיה עליכם להוציא עבורו דרכון אמריקאי. אם הילד שלכם נולד מחוץ לארה"ב, על ההורים להגיש בקשה לתעודת לידה מחוץ לארה"ב (CRBA). לאחר קבלת CRBA, ניתן להגיש בקשה להוצאת דרכון אמריקאי.

  • שלב ראשון- מילוי טופס מתאים באתר הקונסוליה, במרכזו פרטים שונים על ההורה (או ההורים) והילד.
  • שלב שני – שלב נוסף, הנעשה במקביל, הוא איסוף ושליחת מסמכים רלוונטיים, שעיקרם הינו הוכחה לא רק בדבר היותו של ההורה אזרח אמריקאי, אלא גם שהעביר חלק מרכזי מחייו בארה"ב.
  • שלבים נוספים – הם תשלום האגרה והריאיון, אליו צריכים להגיע ההורה והילד. במרבית הפעמים, הוצאת אזרחות לילד אורכת מספר חודשים. נא להיערך בהתאם.

*ישנם תהליכים שונים לילדים מאומצים מחו"ל, תלוי אם האימוץ נופל תחת אמנת האג או לא.

לסיכום

אנו נשמח לעזור לכם ולענות על כל שאלה בנושא העברת אזרחות אמריקאית לילד! ליברטי עם יותר מ-10 שנים נסיון בתחום! תעזור בשבילכם לטיפול מהיר ויעיל בהוצאת אזרחות אמריקאית לילדכם.

שירותים נוספים