הנפקת דרכון אמריקאי

בחיים, ישנן הזדמנויות שאסור לפספס. אם הנכם ילידי ארצות הברית, או שאחד מהוריכם הינו אזרח המעצמה הגדולה, או שסבכם/סבתכם מחזיקים בדרכון המבוקש, מומלץ מאוד לבצע הוצאת דרכון אמריקאי עבורכם. כן, גם אם אינכם מתכננים להתיישב דרך קבע, או אפילו לבקר במדינה. איך עושים זאת? כמה זה עולה? אילו מסמכים צריך להנפיק? על שאלות אלו ואחרות נענה בשורות הקרובות.

מי יכול להנפיק דרכון אמריקאי?

על מנת שניתן יהיה להנפיק עבורכם דרכון אמריקאי, עליכם להיות בעלי אחד (או יותר) מהמסמכים הבאים: תעודת לידה אמריקאית, תעודת אזרחות אמריקאית או תעודת התאזרחות (אשר מעידה שעברתם תהליך אזרוח מטעם אחד מחוקי ההגירה המאפשרים זאת, לרבות חוק ההורים וחוק הסבא). עומדים בקריטריונים? מצוין, אפשר לגשת לעבודה! ניתן גם להנפיק דרכון אמריקאי לאזרחים אמריקאים בישראל, מבלי שעליהם להיות נוכחים פיזית בארצות הברית בעת הבקשה.

מה צריך לעשות על מנת לקבל דרכון?

תהליך הוצאת דרכון אמריקאי הינו ממושך ומאתגר. יחד עם זאת, מאות אלפים עברו זאת לפניכם, מה גם שתמיד ניתן לפנות לסיוע מקצועי. באופן כללי, התהליך כולל שלושה שלבים מרכזיים, ובראשם, מילוי הטפסים (יחד עם איסוף מסמכים וריאיון בקונסוליה). הנה פירוט השלבים בקצרה:

  • מילוי טפסים – השלב הראשון הוא זה שמרבית האנשים חוששים ממנו יותר מהכול. מילוי הטפסים הרלוונטיים למטרת הוצאת דרכון אמריקאי ידוע לשמצה בשל אלפי טפסים הנפסלים מדי שנה בשל מילוי חלקי או שגוי. יחד עם זאת, נבהיר כי לרשויות ההגירה האמריקאיות אין כל אינטרס לפסול את טופס ה-DS-11 שלכם, אז נא למלא בקפדנות ודקדקנות.
  • איסוף מסמכים – לא מעט מסמכים עליכם להנפיק בצירוף הטופס הנ"ל על מנת להוכיח את אזרחותכם / אזרחותם של קרוביכם. בין המסמכים הבולטים: דרכון אמריקאי של אחד ההורים / סבים אם ישנו, תעודת לידה, אישור ממוסד לימודים, הוכחת נוכחות פיסית בארצות הברית, אישור על עסק פעיל בתחומי המדינה ועוד. אל תשכחו לצרף גם תמונת פספורט.
  • ראיון בקונסוליה – אחרי שהשלמתם את מילוי הטפסים ואיסוף המסמכים (יחד עם תשלום הנדרש, אותו ניתן לשלם במזומן, כרטיס אשראי או צ'ק בנקאי), כל מה שמפריד ביניכם לבין הנפקת דרכון אמריקאי הוא המתנה להזמנה לריאיון בקונסוליה בירושלים. בראיון זה, אליו יש להגיע מצוידים בכל המסמכים הרלוונטיים, יוודאו מולכם שלא השתנו פרטים חשובים, יבררו על תוכניתכם לעתיד ותישאלו שאלות נוספות. בסיומו, תדעו אם זכיתם בדרכון הנכסף או שמא בקשתכם נדחתה. שוב נדגיש בשל אותן שמועות על כך שהאמריקאים פוסלים בקשות בכוונה ובלי סיבה – אם מצבכם אכן מעניק לכם את הזכות לקבל דרכון אמריקאי וביצעתם את שלבי התהליך כהלכה, מרבית הסיכויים שתזכו לקבל את הדרכון.

כעת, כל שנותר הוא להתחיל בתהליך! מעוניינים שנעזור לכם? השאירו את הפרטים שלכם באתר 'ליברטי' והמומחים שלנו ישמחו לעזור בכל הקשור אל תהליך הנפקת הדרכון האמריקאי שלכם. בהצלחה!

Share on facebook
Share on whatsapp

שירותים נוספים