הנפקת תעודת לידה אמריקאית

הזמנת תעודת לידה אמריקאית

על מנת שניתן יהיה להנפיק עבורכם דרכון אמריקאי, עליכם להיות בעלי אחד (או יותר) מהמסמכים הבאים: תעודת לידה אמריקאית, תעודת אזרחות אמריקאית או תעודת התאזרחות (אשר מעידה שעברתם תהליך אזרוח מטעם אחד מחוקי ההגירה האמריקאים המאפשרים זאת, לרבות חוק ההורים וחוק הסבא). עומדים בקריטריונים? מצוין, אפשר לגשת לעבודה! ניתן גם להנפיק דרכון אמריקאי לאזרחים אמריקאים בישראל, מבלי שעליהם להיות נוכחים פיזית בארצות הברית בעת הבקשה.

מה צריך לעשות על מנת להזמין תעודת לידה אמריקאית?

תעודת לידה אמריקאית כשמה כן היא, תעודה המהווה אישור כי הילוד נולד במסגרת גבולות ארצות הברית.
במידה ונולדתם בישראל, וכאשר הינכם נדרשים להציג תעודת לידה ישראלית הינכם פונים אל מחלקת רשם האוכלוסין במשרד הפנים, ומבצעים את ההזמנה באופן פשוט.
כאשר אנחנו רוצים לבצע הזמנה של תעודת לידה אמריקאית, ההליך הינו מורכב יותר היות ולא ניתן לבצע את ההזמנה דרך שגרירות ארה"ב בישראל, אלא יש צורך לפנות אל אותה מדינה בה נולדתם בארצות הברית ובכך לבקש שינפיקו עבורכם את תעודת הלידה שהונפקה במעמד הלידה.

מדוע יש צורך בתעודת לידה אמריקאית מקורית?
במידה ונולדתם בארצות הברית והינכם מבצעים הליכים מול הממשל האמריקאי או מול שגרירות ארצות הברית בישראל, לעיתים יש צורך בהצגת תעודת לידה אמריקאית מקורית. הליכים בהם הינכם נדרשים להציג תעודת לידה אמריקאית: בעת חידוש דרכון אמריקאי, בעת הנפקת מספר SSN ואף במעמד הנפקת אזרחות אמריקאית לילדים.

במידה ואתם נמצאים בהליך מול שגרירות ארה"ב ואין ברשותכם את תעודת הלידה המקורית או נמצא כי התעודה שיש ברשותכם אינה מקורית, בקשתכם לא תטופל עד שלא תציגו בפני שגרירות ארצות הברית כי יש ברשותכם תעודת לידה אמריקאית מקורית.

ביצוע הזמנת תעודת הלידה:
ראשית, בעת ביצוע ההזמנה יש צורך לציין את פרטי הילוד ופרטי ההורים בידיוק כפי שהם נרשמו במעמד הלידה. כך שבמידה ויש ברשותכם העתק של תעודת הלידה, ההליך הינו פשוט יותר בהשוואה להליך שבו אין ברשותכם העתק של תעודת הלידה.
במקרה שבו אין ברשותכם העתק של תעודת הלידה, יש לקחת בחשבון כי ההזמנה עלולה להיפסל אם נמצאו טעויות בעת מילוי הפרטים בעת ביצוע ההזמנה. כך שיש חשיבות גדולה עבור פרטי ההורים והילוד בעת ביצוע ההזמנה.
בעת ביצוע ההזמנה יש לבחור את המדינה אשר ממנה הינכם מבקשים את תעודת הלידה האמריקאית יחד עם העיר בו נולדתם. תדרשו בעת ביצוע ההזמנה לציין את שמכם ואת שם הוריכם במדויק כפי שהשמות נכתבו במעמד הנפקת תעודת הלידה האמריקאית בעת הלידה.
כך שבמידה וישנן טעויות בעת מילוי הפרטים ההזמנה שלכם תיפסל והיות ולא נמצאו פרטים תואמים בארכיון העירייה שדרכה אתם מבקשים להזמין את תעודת הלידה האמריקאית.

לאחר שבקשתכם נקלטה במערכות תתבקשו להזדהות כחלק מהליך אימות זהותכם. ישנן שתי אפשרויות לאמת את זהותכם, כל מדינה דורשת אימות זהות בהתאם להחלטה:
1. אימות זהות באופן עצמאי – תדרשו לחתום על מסמך המאשר את זהותכם יחד עם תצלום של דרכון כאמצעי זיהוי
2. אימות זהות באמצעות נוטריון – תתבקשו להגיע לשגרירות ארה"ב בישראל ותחתימו נוטריון המאמת את זהותכם.
לאחר שביצעתם את הליך אימות הזהות תצטרכו לשלוח את הפרטים אל המשך התהליך.
בעת בקשת ההזמנה של תעודת הלידה האמריקאית תתבקשו להזין פרטי אשראי לחיוב ההזמנה יחד עם דמי משלוח, פרטי האשראי יחויבו רק במידה ובקשתם להזמנת תעודת הלידה אושרה.

בעת אישור הזמנת תעודת הלידה התעודה תשלח אליכם באמצעות חברת שילוח ותעודכנו על כך מטעמם.

כעת, כל שנותר הוא להתחיל בתהליך! מעוניינים שנעזור לכם? השאירו את הפרטים שלכם באתר 'ליברטי' והמומחים שלנו ישמחו לעזור בכל הקשור אל תהליך הנפקת תעודת הלידה האמריקאית. בהצלחה!

שירותים נוספים