חידוש דרכון אמריקאי בישראל

אם בעבר הלא רחוק חידוש דרכון אמריקאי נעשה אך ורק בארצות הברית, כיום ניתן לחדש את הדרכון האמריקאי גם באמצעות הקונסוליה האמריקאית בישראל. היתרון הגדול של שינוי זה בא לידי ביטוי בחיסכון ניכר בזמנים. אם בעבר אנשים נאלצו לחכות זמן רב עד שעדכנו אותם האם אכן הם זכאים לחידוש דרכון או שמא בקשתם סורבה, כיום כל בעל אזרחות אמריקאית או גרין קארד המתגורר בישראל, יכול לחדש את הדרכון שלו במהירות. אז אם תוקפו של הדרכון שלכם פג בקרוב או שאתם מגלים שלא שמתם לב ואינכם יכולים לטוס עם הדרכון לארצות הברית או לכל מקום אחר וזאת משום שהוא כבר אינו בתוקף, הגיע הזמן להכיר את כל הקשור אל חידוש דרכון אמריקאי בישראל. התחילו לקרוא!

חידוש דרכון אמריקאי בישראל

ישראלים רבים סבורים שחידוש דרכון ישראלי הוא תהליך הזהה לחידוש דרכון אמריקאי. סברה זו שגויה, שכן לאזרחי ארצות הברית יש דרישות וקריטריונים שונים בהם הם צריכים לעמוד על מנת לחדש את הדרכון. בנוסף, חשוב לדעת שפעולת חידוש דרכון אמריקאי בישראל שונה מהנפקת דרכון אמריקאי, שכן נדרש מכם למלא ולחתום על טופס שונה וכן היחס של הקונסוליה האמריקאית שונה אל אותו אדם שבא לחדש דרכון אמריקאי וזאת לעומת אדם שבא להוציא בפעם הראשונה דרכון אמריקאי וזאת משום שכבר עברתם את "הסינון הראשוני" בעבר, כאשר הנפיקו לכם דרכון אמריקאי..

מה אתם חייבים בכדי לחדש דרכון אמריקאי?

  • מספר SSN – כל אחד שמעוניין לחדש את הדרכון האמריקאי שלו חייב להציג את מספר הביטוח הלאומי האמריקאי שלו, אם אין לו הוא צריך להצהיר על כך. אם הוא אינו זוכר את מספר ה- SSN שלו הוא חייב בקשה לשחזור מספר זה.
  • חידוש – תקופת החידוש של דרכון אמריקאי הינה כעשר שנים לאחר הנפקת הדרכון האמריקאי הקודם.
  • טפסים – חובה למלא את טופס 11-DS  אותו ניתן למצוא באתר שגרירות ארצות הברית בישראל. דבר אותו חשוב לקחת בחשבון הוא שמדובר על טופס בשפה האנגלית ויש למלא אותו באנגלית בלבד. אם יש לכם בעיה עם הבנת אנגלית או מילוי מדוייק של הטופס בשפה זו, חשוב שתיעזרו במומחים בתחום חידוש דרכון אמריקאי.
  • פגישה – לאחר מילוי טופס חידוש דרכון אמריקאי יש לקבוע תור לפגישה בקונסוליה האמריקאית בירושלים או בשגרירות ארצות הברית בתל אביב (בהתאם למקום בו הונפק לראשונה הדרכון האמריקאי שלכם). יש להגיע לפגישה עם טופס ה- 11DS, תעודה מזהה, שתי תמונות פספורט בגודל 5*5 ס"מ על רקע לבן ותשלום עבור הדרכון.
  • חתימה – חשוב לדעת שבפגישה עצמה תידרשו לחתום על טופס אימות נתונים לנתונים שנרשמו על ידכם בטופס חידוש הדרכון האמריקאי שלכם.

כיצד מחדשים?

חידוש דרכון אמריקאי בישראל באמצעות הדואר – אם אתם מעוניינים לחסוך מעצמכם טיול לשגרירות, רוב הסיכויים שתוכלו לחדש את הדרכון האמריקאי שלכם באמצעות הדואר. ניתן לחדש את הדרכון האמריקאי באמצעות הדואר באם הדרכון הנוכחי שלכם אינו פגום וניתן לצרף אותו לשאר המסמכים אותם תשלחו לשגרירות. קריטריונים נוספים לביצוע פעולה זאת: דרכון שהונפק ב- 15 שנה האחרונות, על השם הנוכחי שלכם ותוקף הנפקתו הוא 10 שנים. יש לשלוח צ'ק בנקאי בו הסכום רשום בדולרים, תמונות, הוכחת אזרחות, טופס בקשת חידוש דרכון אמריקאי ומעטפה מבויילת עם בולים (בסכום 16.70 ₪), למחלקה לאזרחים אמריקאיים, שגרירות ארצות הברית בתל אביב.

חידוש דרכון אמריקאי פנים מול פנים – יש להמציא את המסמכים הבאים: טופס 11-DS, (לילדים: ההורים יצטרכו לחתום על טופס הבקשה שלכם ויש להמציא את תעודת הלידה המקורית שלכם), 2 תמונות 5*5 על רקע לבן, הוכחה שאתם אזרחי ארצות הברית. יש לשלם 110$ באם אתם מעל לגיל 16. באם אתם מתחת לגיל 16 תצטרכו לשלם 115$. יש לקבוע פגישה בשגרירות בתל אביב או בקונסוליה בירושלים ולאחר הפגישה יש להמתין כ- 3-4 שבועות (קונסוליה) וכ- 2-3 (שגרירות ארה"ב בתל אביב).

מתגוררים בישראל ובעלי דרכון אמריקאי שפג תוקפו? כיום ניתן לחדש דרכון אמריקאי בישראל. בהצלחה!

Share on facebook
Share on whatsapp

שירותים נוספים