מדוע האמריקאים עורכים את ההגרלה?

למעלה מ-325 מיליון איש מתגוררים בארצות הברית. חלקם הגדול נולדו במדינות אחרות והיגרו למעצמה הגדולה מתוך כוונה לשפר את איכות חייהם וליהנות מחיי רווחה וחופש אישי. מדי שנה מתווספים מאות אלפי אנשים נוספים לרשימת תושבי המדינה, כ-55 אלף מתוכם באמצעות הגרלת הגרין קארד המפורסמת. מהי אותה הגרלה שכולם מדברים עליה? מדוע בכלל עורכים אותה? ואיך כל זה קשור אליכם? הישארו עימנו ותבינו הכול.

הגרלת הגרין קארד – איך הכול התחיל?

מדיניות ההגירה האמריקאית ידעה שינויים רבים ב-242 שנות קיומה של המדינה. אלא שהחל מסוף שנות השמונים – תחילת שנות התשעים, נולדה אותה הגרלת גרין קארד מדוברת, ויצרה סטטוס קוו במדיניות ההגירה, שנותר כבר 28 שנים וקובע מכסה של 50 אלף אנשים מרחבי העולם (בנוסף ל-5,000 תושבי ניקרגואה) שזוכים מדי שנה בזכות להפוך לתושבי קבע במדינה, על כל המשתמע מכך. הרעיון לייצר את הגרלת הגרין קארד נולד, בין השאר, מתוך ביקורת על מדיניות ההגירה, לפיה מוערמים קשיים מכוונים על מנת למנוע ככל שניתן הגירה לתחומי המדינה. מעבר לכך, מדינה אליה עשרות מיליוני אנשים היו מעוניינים להפוך לחלק מתושביה, חייבת לייצר מנגנון יעיל על מנת להגביל את הביקוש מחד, אך לאפשר קיומה של הגירה מאידך, החיונית להמשך התפקוד החברתי-כלכלי של ארצות הברית.

"עשרת הדיברות" של הגרלת הגרין קארד

הגרלת הגרין קארד טומנת בחובה מספר לא מבוטל של תנאים, כללים ונהלים שמוטב לדעת לפני שנכנסים להרפתקה הזו. ריכזנו עבורכם את ה-10 הכי חשובים מביניהם.

  • ההגרלה נערכת אחת לשנה בתאריך משתנה. אתר ההגרלות הרשמי מפרסם את מועדי ההגרלה, יחד עם היום והשעה לאחריהם לא ניתן להגיש את טפסי ההשתתפות.
  • על מנת להשתתף בהגרלה, יש למלא טופס קצר המצוי באתר הנ"ל. הטופס הינו באנגלית ויש לשלוח אותו בגמר המילוי באמצעות האתר.
  • לא ניתן להשתתף יותר מפעם אחת. שליחה של יותר מטופס אחד תפסול אתכם מהשתתפות בהגרלה.
  • הגרלת הגרין קארד כרוכה בתשלום של 70 דולרים לחברת ליברטי (לעיתים ישנן הנחות בהרשמה מוקדמת). ניתן להירשם כזוג (נשוי) ובכך להפחית עלויות.
  • סיכויי זכיה בגרין קארד עומדים על קצת פחות מאחוז אחד, תלוי במספר המשתתפים השנתי (שנע בשנים האחרונות, בין 10 ל-15 מיליון איש).
  • זכיה בגרין קארד לא מעניקה אוטומטית תושבות קבע, אלא בכפוף לתהליך האורך סביב 18 חודשים, וכולל בדיקות רפואיות, המצאת תעודת יושר, הוכחת איתנות כלכלית ועוד.
  • ההשתתפות בהגרלה אפשרית רק מגיל 18. בנוסף, עליכם להמציא אישור בדבר סיום 12 שנות לימוד.
  • שיטת פרסום הזוכים עובדת כך: 100,000 נרשמים כזוכים באתר ההגרלות הרשמי. 50 אלף הראשונים שמאשרים את דבר הזכייה, רשאים לממש אותה בפועל. הודעת הזכייה נשלחת למייל.
  • השלב האחרון בדרך אל האושר היא הגעה פיסית לארה"ב לשלב ה"ביומטריקס". את תעודת ה-גרין קארד מקבלים עם ההגעה הסופית אל המדינה.

בהצלחה!

שירותים נוספים