זכייה בגרין קארד

מדי שנה מקיימת רשות ההגירה האמריקאית את הגרלת הגרין קארד השנתית שלה. זהו הסיכוי הטוב ביותר לכל אדם שאינו אזרח אמריקאי להפוך לכזה וליהנות משפע הטבות ואפשרויות. מהו אותו סיכוי זכיה בהגרלת הגרין קארד? כיצד תוכלו להגדיל אותו עוד יותר? ומה עליכם לעשות כדי לא להפוך את אחוזי הזכייה לגבוהיים במיוחד אחד? כל התשובות בשורות הקרובות.

ההגרלה – קווים לדמותה

בשנת 1990, אחרי מספר שנים של דיונים, החליטה ממשלת ארצות הברית להקצות עשרות אלפי מקומות מדי שנה עבור מהגרים ממדינות שונות. מאז ועד היום, צומצם המספר בכ-5,000 ועומד על 50,000, שונו רשימת המדינות מהן אי אפשר להירשם להגרלה והשתנו נהלים כאלו ואחרים (ביניהם החובה לשלוח את טופס הבקשה באמצעות האינטרנט, שנולדה בשנת 2003), אך השורה התחתונה נותרה בעינה – בקרוב ל-30 שנה, למעלה ממיליון וחצי איש מרחבי העולם הפכו להיות תושבי קבע בארצות הברית.

סיכוי זכייה בגרין קארד

סיכוי זכייה בגרין קארד הם נגזרת של מספר המשתתפים (כאמור, מספר הזוכים הוא 50 אלף). ובכן, באופן טבעי, המספר משתנה מעט משנה לשנה, ואיתו גם סיכויי הזכייה. יחד עם זאת, בעשור האחרון של קיום ההגרלות, כמות המשתתפים נעה מדי שנה בין 9 ל-15 מיליון איש, מה שהופך את סיכויי הזכייה העולמיים לקצת פחות מאחוז אחד. או ליתר דיוק, בין 1 ל-110 ל-1 ל-130 – סיכויים טובים בהרבה בהשוואה למרבית הגרלות הלוטו והפיס למיניהן. נציין שבכל שנה, בין 200 ל-300 ישראלים בממוצע הינם חלק מרשימת הזוכים הכללית. בשורה התחתונה, סיכוי זכיה בהגרלת הגרין קארד לא מאפשר לכם לארוז מזוודות עוד לפני ההגרלה, אבל בהחלט מעניק לכם צ'אנס אמיתי להתחיל את החיים מחדש…

מידע חשוב נוסף באשר לסיכוייכם לזכות

לא רבים יודעים שלמעשה, מדי שנה זכייה בגרין קארד ניתנת לכ-120,000 איש ברחבי העולם בהגרלה השנתית, אך רק 50 האלף הראשונים שאישרו את זכייתם, אכן זוכים לממשה. במילים אחרות, עליכם להיות ערניים לגבי העניין, לדעת את מועד ההגרלה במדויק (כולל שעה), ובימים שאחריה, לבדוק את אתר ההגרלות לעיתים תכופות. אין דבר יותר מרגיז מלזכות בגרין קארד ולפספס אותו בגלל חוסר ערנות… זאת ועוד, מילוי שגוי של טופס בקשת ההשתתפות, או איחור בהגשתו (שימו לב שבימים שלפני המועד האחרון קיים, לרוב, עומס על אתר ההגרלות הרשמי, כך שמוטב לא לחכות לימים האחרונים) יפסול אתכם באופן מיידי מהשתתפות בהגרלה, וכך "תצליחו" ברגע לאפס את סיכויי זכייתכם.

זכיתם! מה עכשיו?

זכיה בגרין קארד מחייבת פתיחה של "תהליך קונסולארי" בסיומו, אם הכול עובר כמו שצריך, ניתנת האשרה. התהליך כולל מילוי טופס, בדיקות רפואיות, תעודות יושר, הוכחת איתנות כלכלית ועוד. הדרך, אפוא, עדיין ארוכה, אך בסיומה מחכה לכם אפשרות לאושר אמיתי… בהצלחה!

שירותים נוספים