עלות השתתפות בהגרלת גרין קארד

גם השנה, כמו ב-28 השנים האחרונות, תיערך בארצות הברית הגרלת גרין קארד, בסיומה יזכו 50,000 איש מאושרים ברחבי העולם בתושבות קבע במעצמה האמריקאית. בכתבה הבאה נסקור אספקטים שונים של ההגרלה המפורסמת, ובראשם הנושא של מחיר גרין קארד, או במילים אחרות: כמה עולה להשתתף בהגרלה, ומה העלויות שמתווספות במקרה של זכייה?

עלות השתתפות בהגרלה

הגרלת גרין קארד ראשונה נערכה בשנת 1990 ומאז נערכת מדי שנה בתאריך משתנה. גם עלות הגרלת גרין קארד השתנתה בשלושת העשורים מאז שנולדה ועומדת כיום על 499 ש"ח.בלבד!

נשואים? ביכולתכם להגיש טופס השתתפות משותף ("המסלול הכפול"), ולחסוך סכומי כסף משמעותיים. במקום 800 ש"ח על שני משתתפים, רק 599 ש"ח, ועוד למטה מכך באמצעות אותו רישום מוקדם (300 דולר לזוג ולילדיהם עד גיל 21), אם מדובר על זכייה /  היעדר זכייה וגם מקרה של פסילת טופס ההשתתפות שלכם מסיבות כאלו ואחרות (טופס לא מלא / סעיפים שגויים / שליחת יותר מטופס אחד וכדומה).

עלויות נוספות במקרה של זכייה

זכיתם! מזל טוב! מה עכשיו?

  • בשלב הראשון, עליכם לאשר את קבלת דבר זכייתכם. דעו: 100,000 איש עולים בגורל ההגרלה (הודעת זכייה לא נשלחת לזוכים. יש לבדוק את אתר ההגרלות הרשמי בכל עת) אך רק 50,000 הזריזים ביותר, שיאשרו את רצונם להמשיך הלאה בתהליך קבלת האשרה, יזכו לממש אותה בפועל. או כמו שאחינו האמריקאים אומרים – YOU SNOOZE, YOU LOOSE.
  • כדי לממש את הזכייה, יש לפתוח בתהליך קונסולארי (מומלץ לעשות זאת באמצעות שירותי עורך דין). התהליך כולל מילוי טופס מדוקדק בשם D-260 בסיומו תזכו ל-CASE NUMBER. בחלוף מספר שבועות, ישתנה הסטטוס ל-CURRENT ותזכו לקבל תאריך לראיון. עד כאן, אין עלויות נוספות.
  • כחודש לפני הריאיון, על הזוכה לערוך בדיקות רפואיות מקיפות, הכוללות מספר שלבים, לרבות חיסונים, בדיקת דם, צילומים ועוד. רשויות ההגירה האמריקאיות רשאיות לפסול את זכייתו של אדם בשל מרכיבים שונים במצב בריאותו. עלות הבדיקה, אותה ניתן לקיים במכוני רפואה ספציפיים בלבד.
  • הגיע מועד הריאיון בשעה טובה, הנערך בקונסוליה האמריקאית בירושלים. עלות הריאיון עומדת על 330 דולר (שלא יוחזרו לכם במקרה שתידחו), כך שמוטב להגיע מסודרים ומוכנים, עם מסמכים רפואיים, מסמכי השכלה, עבודה, משפחה ועוד.

כעת, כל שנותר לכם עתה הוא להגיע לארצות הברית. לסיכום, מחיר גרין קארד אינו זול, אך המחייה בארצות הברית משתלמת וקרוב לוודאי שמהר מאוד תצליחו להחזיר את ההשקעה. הגרלת גרין קארד – תנו סיכוי למזל. בהצלחה!

שירותים נוספים