ויזה לארה"ב לילדים

בין מאות אלפי הבקשות המוגשות מדי שנה על ידי ישראלים, לאשרת כניסה לארצות הברית, רבות נעשות עבור ילדים מתחת לגיל 14. בשורות הקרובות נקרא במה כרוכה בקשת ויזה לארה"ב לילדים מתחת לגיל 14, מבחינת שלבי התהליך, השוני בין בקשה זו לבקשה של בגיר, עלויות ועוד.

הבהרות חשובות בהוצאת ויזה לארה"ב לילדים

לפני שנרד לעובי התהליך הכרוך בהוצאת ויזה לארה"ב לילדים, חשוב להבהיר מספר נקודות: ראשית, תהליך הוצאת ויזה לארה"ב עבור ילד מתחת לגיל 14 אורך סביב חודש לכל הפחות. אל תחכו לרגע האחרון (במקרים של צורך בהוצאת ויזה מהירה בשל פטירה, אירוע משפחתי, מצב רפואי וכו', ישנה פרוצדורה שונה). שנית, ישנם סוגי ויזות שונים, בראשם ויזת תייר (B1 / B2). אשרות נוספות קשורות ללימודים, עבודה, תפקיד דיפלומטי ועוד. שימו לב: אין להשתמש באשרה שניתנה לכם למטרה אחרת! דבר זה עלול לעלות לכם בהחרמת האשרה ואיסור כניסה לארצות הברית למשך שנים ואף באופן קבוע! שלישית, האשרה הניתנת אינה לכל החיים. במרבית המקרים, היא תינתן לטווח של 10 שנים. רביעית, נדרשת ויזת תייר (גם ויזה לילדים) גם במקרה שאינכם עומדים לשהות בארצות הברית, אלא רק לעבור שם בדרככם ליעד אחר.

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב לילדים

תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית עבור ילד מתחיל באותו האופן כמו בגיר המבקש אשרה, עם הבדל קטן: טופס DS-160 הוא "כרטיס הכניסה" שלכם למדינה, אלא שכשמדובר בקטינים, מבוגר רשאי למלא את הטופס עבורם. מדובר בטופס המצוי באתר השגרירות, אותו יש למלא באנגלית. עם סיום מילוי הטופס ושליחתו, תופנו למסך תשלום אגרת הבקשה. נכון להיום, מדובר על 185 דולרים, אותם יש לשלם בכרטיס אשראי באמצעות אתר השגרירות. את אישור התשלום יש להדפיס ולצרפו לתוך מעטפה אותה עליכם לשלוח לשגרירות ארה"ב באמצעות דואר ישראל או דואר שליחים. יחד עם האישור, על המעטפה להכיל את הטופס אותו מילאתם, דרכון של הילד, תמונה בגודל 5 ס"מ על 5 ס"מ, טופס עבור הורי הילדים, וכן מכתב עבור שירות המשלוחים בו בחרתם. שימו לב: כל חוסר עלול לגדוע את התהליך אותו ביצעתם ולעכב משמעותית את קבלת האשרה.

אין צורך בריאיון בשביל להוציא ויזה לארה"ב לילד

וכאן מגיע ההבדל המשמעותי בין ויזה לארה"ב לילדים מתחת לגיל 14 לבין ויזה לאדם בוגר – הריאיון בשגרירות. כשמדובר בויזה לילדים, אין צורך להגיע למפגש שכזה, בין אם מדובר בהגשת בקשה לויזה או בחידוש ויזה לארצות הברית. ומילוי המסמכים שהוזכרו ושליחתם מספיק להשלמת התהליך. כמובן שאין חריגות – גיל בהקשר זה, ומה שקובע זה מועד שליחת הבקשה. באם הגשתם את הבקשה בגיל 14 ויום? תאלצו בכל זאת להגיע לריאיון. יש לזכור שאף פעם לא מוקדם מדי להכיר לילדכם את הקסם האמריקאי… ויזה לארצות הברית עבור ילדכם תשמש כמתנה נפלאה לבר מצווה, בת מצווה וכל אירוע חגיגי אחר. נסיעה טובה!

שירותים נוספים