חידוש ויזה לארה"ב – חידוש ויזה ללא ריאיון

חידוש ויזה לארצות הברית הוא לא תהליך פשוט, אך גם ממש לא תהליך בעייתי אם עוקבים אחר השלבים הנכונים וממלאים את המסמכים הנכונים בזמן. אם החלטתם לחזור לבקר, להתחיל ללמוד בארה"ב או אם אתם מגיעים לחופשה חלומית באחת ממדינות החלום האמריקאי וכבר הייתה לכם ויזה בעבר שתוקפה פג, אין שום סיבה שלא תוכלו להגיש בקשה לחידוש הויזה שלכם, לקבל אותה ולהגיע לארצות הברית בלי כל בעיה. אז מאיפה מתחילים ומה צריך לעשות? בואו נתחיל.

חשוב לדעת – הויזה אינה מובטחת

אומנם הגשתם בקשה להגשת בקשה לויזה לארצות הברית בעבר והיא אושרה, אך אין זה מבטיח שהויזה תאושר פעם נוספת. מטרת הגשת חידוש הויזה היא בעיקרון להציג לרשויות בארצות הברית את זיקתכם לארץ ישראל, וכי אתם לא מתכוונים לעזוב אותה בקרוב. כמו כן בהגשת הבקשה לחידוש הויזה עליכם להציג את הסיבות להגעתכם לארצות הברית שוב.

חידוש ויזה לארצות הברית ללא ראיון

מאחר ושגרירות ארה"ב רוצה להקל על הליך הגשת חידוש הויזה למבקריה השונים, רפורמה חדשה בהליך הגשת הויזה מאפשרת לקבל פטור משלב הריאיון האישי למי שעומדים בתנאים מסוימים אשר נקבעו על ידי השגרירות. כדי להיות זכאים לפטור מהגעה לשגרירות ארה"ב לצורך הריאיון אישי עליכם לעמוד בכל התנאים, עליהם נפרט מיד.

מהם הקריטריונים לפטור מהגעה לשגרירות?

התנאים לקבל הפטור משלב הריאיון האישי הם קיום ויזה פיזית נוכחית לארה"ב, בעודה בתוקף או אם תוקפה פג במהלך השנתיים האחרונות. תנאים נוספים אשר יעניקו לכם זכאות לפטור משלב הריאיון הם הנפקת הויזה אחרי גיל 14, הנפקת הויזה בישראל, וכמו כן הגשת בקשה לחידוש ויזה מאותו סוג הויזה שהייתה לכם. תנאי חשוב נוסף הוא שהויזה שלכם לא כללה את אחת מההערות  "CLEARANCE RECEIVED" או "WAIVER OF INELIGIBILITY" " BLANKET".

פטור מתיאום תור לשגרירות

מגישי בקשה מתחת לגיל 14 ומעל גיל 80 לא זקוקים לתיאום תור אישי בשגרירות בין אם זאת בקשה ראשונה או בין אם מדובר בחידוש ויזה לארצות הברית. כשמדובר במגישי בקשה בגילאים הללו הגשת הבקשה תתבצע בצירוף מסמכים באמצעות שירות שליחויות :

  • אישור טופס DS-160
  • תמונה מ6 החודשים האחרונים, צבעונית על רקע לבן בגודל 5X5
  • דרכון בתוקף
  • במידה ומדובר בנער מתחת לגיל 14 – אישור הורים חתום על ידם

כיצד מתבצע תהליך חידוש ויזה לארה"ב?

יש כמה שלבים פשוטים להגשת חידוש לויזה שלכם לארה"ב והם:

שלב ראשון

בתחילה עליכם למלא טופס 160-DS חדש, ובו למלא את כל הפרטים העדכניים ביותר שלכם בקפידה, לשלם את האגרה על הגשת הויזה בסך 185 דולר, ולהוסיף את המסמכים הרלוונטיים הנדרשים מכם לצורך הגשת הויזה.

שלב שני

אחרי שסיימתם למלא את טופס בקשת החידוש וצירפתם אליו את כל המסמכים הרלוונטיים, עליכם לצרף אליהם את הדרכון שלכם שבו נמצאת הויזה הקודמת או הנוכחית שאותה אתם מבקשים לחדש. כמו כן עליכם לצרף שתי תמונות פספורט בסגנון אמריקאי ומסמך הקבלה על תשלום האגרה לשגרירות.

שלב שלישי

לפני שתשלחו את כל המסמכים ואת הבקשה שלכם לחידוש הויזה כפי שצוין בשלב הקודם, עליכם לבדוק כי כל המסמכים הנדרשים נמצאים בבקשה יחד עם כל הטפסים שמוכיחים כי אכן חייכם מתנהלים במדינת ישראל. כמו כן, חשוב מאוד לשים לב שאתם שולחים את הבקשה לסניף השגרירות אליו הגשתם גם את הבקשה הקודמת.

שלב רביעי

בשלב זה, אחרי ששלחתם את הבקשה שלכם לחידוש הויזה עם כל המסמכים הנדרשים, השגרירות תבחן את בקשתכם ועליכם להתאזר בסבלנות. אם אושרה הבקשה שלכם, תוכלו לקבל את כל המסמכים שלכם עם הדרכון ובו הויזה באמצעות דואר שליחים או באיסוף עצמי.

שלב הזימון לריאיון

אם זומנתם לריאיון לאחר ששלחתם את כל המסמכים שלכם, המתינו עד שתקבלו אותם חזרה וקבעו תור לריאיון. אין סיבה לדאגה ולעיתים מדובר בהליך שרירותי המבוצע על ידי השגרירות.

האם יש צורך להגיע לשגרירות?

אם לא זומנתם לריאיון אישי בשגרירות, לא תצטרכו להגיע לשגרירות כדי לחדש את הויזה שלכם לארצות הברית, ותוכלו לבצע את ההליך בקלות על ידי שליחה של טופס הבקשה עם הדרכון והמסמכים שלכם לשגרירות.

טיפ לקראת הריאיון עצמו

חשוב מאוד לשים לב להגעתכם. כדאי לבוא בלבוש צנוע והולם אשר יהיה לכם נוח להתנייד בו מאחר ואתם כנראה עומדים בפני יום יחסית ארוך. כמו כן חשוב להגיע רעננים, אחרי שינה טובה כדי להצליח בריאיון.

סיכום

אפשר להקל על תהליך הגשת בקשה לחידוש הויזה לארצות הברית, ואנחנו בליברטי נשמח לתת לכם מידע רלוונטי נוסף, לענות לכם על כל השאלות בנושא וללוות אתכם בתהליך כדי שתקבלו את הויזה שלכם ותיהנו מההגעה שלכם לארה"ב.

שאלות תשובות בנושא חידוש ויזה לארצות הברית

שאלה : יש לי ויזה תקפה מסוג שהוא לא ויזת תיירות האם עבור ויזת תיירות אצטרך להגיע לראיון?

תשובה: בהחלט, הגשת בקשה לחידוש הויזה ללא ראיון פרונטלי מתבצע אך ורק לאותו סוג ויזה אותה אתם מעוניינים לחדש.

שאלה : יש לי ויזה תקפה מסוג שהוא לא ויזת תיירות האם עבור ויזת תיירות אצטרך להגיע לראיון?

תשובה: בהחלט, הגשת בקשה לחידוש הויזה ללא ראיון פרונטלי מתבצע אך ורק לאותו סוג ויזה אותה אתם מעוניינים לחדש.

שאלה : יש לי ויזה על גבי דרכון זר אם אני רוצה לחדש ויזה על דרכון ישראלי האם אני חייב להגיע לראיון?

תשובה: נכון מאוד, זה מחייב להגיש את דרכון של אותה מדינה על גביו הונפקה הויזה שאתם כרגע מעוניינים לחדש.

שאלה : יש לי ויזה תקפה אבל שינית שם בצורה כלשהי האם אני צריך להנפיק ויזה מחדש?

תשובה: שגרירות ארצות הברית אומרת כי אין חובה להוציא ויזה חדשה לאור פרט שהשתנה אך על מנת להימנע מבעיות מול קצין הגירה בביקורת גבולות ממליצה לבצע הליך הגשת ויזה ללא הגעה פרונטלית. זה יידרש רק הוספת מסמכים הנדרשים כולל הוכחה לביצוע שינוי בפרטים ושליחה לשגרירות בה הונפקה ויזה הקודמת דרך דואר ישראל. השירות יהיה כרוך בתשלום אגרה לממשל האמריקאי על סך 160$.

שאלה : עשיתי תהליך בעצמי וקיבלתי תור רחוק האם יש אפשרות להקדים את התור?

תשובה: ניתן להגיש בקשת הקדמה דרך מערכות לתיאום פגישות ולעקוב אחר התשובה של השגרירות או למחליטים לרכוש את שירותים שלנו אנו מציעים הקדמת הראיון בה אנו נשתלט על החשבון בו תיאמתם את הפגישה ונוכל להקדים אותה למסגרת זמנים אליה התחייבנו לכם.

שירותים נוספים