פטור מויזה לישראלים

האם ישראלים נכללים בתכנית הפטור מויזה לארצות הברית ואם כן, האם גם אתם מתאימים לתכנית זו המאפשרת כניסה לארצות הברית ללא אותה אשרת ויזה המוכרת לכולנו? התחילו לקרוא!

ישראל ותכנית הפטור מויזה

נכון לחודש ספטמבר של שנת 2018 ישראל עדיין לא נכללת בתכנית הפטור ולכן אין פטור מויזה לארה"ב לישראלים. אמנם היחסים בין ישראל לארצות הברית נחשבים ליחסים קרובים מאוד אך ישראל לא עומדת בקריטריונים של תכנית זו ויש אומרים שישראל אינה מעוניינת בשלב זה להצטרף לרשימת המדינות בהן יש פטור מויזה לארצות הברית. יש המרחיקים לכת ומספרים שמדיניות טראמפ תוביל לפסילת או צמצום תכנית הפטור מויזה גם לאותן מדינות הכלולות בתכנית זו, אך הנתונים הקשורים לישראל מצביעים על כך שישראל אינה עומדת בתנאי הסירוב של התכנית. כלומר, ארה"ב מאפשרת כניסה לתכנית למדינות בהן אחוז הסירוב לבקשות ויזה אינו עולה על שלושה אחוזים ואילו בישראל האחוזים גבוהים יותר.

איך ניתן לקבל פטור מויזה ?

נכון לשנת 2018 ישראלים יכולים לקבל פטור מויזה לארה"ב רק אם יש ברשותם אזרחות שאינה ישראלית (אזרחות זרה), של אחת מאותן מדינות הנכללות בתכנית פטור מויזה לארה"ב. במקרה זה כל ההתנהלות מול ארה"ב תהיה באמצעות הדרכון הזר שברשותכם. חשוב להבהיר שיש מצבים בהם אזרחי מדינות זרות חייבים גם הם בויזה וזאת למרות שהמדינה שלהם נכללת ברשימת הפטור מויזה לארה"ב וזאת באם הם מעוניינים להגיע לארה"ב למטרה תעסוקתית או למטרת לימודים (הפטור רלוונטי למטרות עסקיות ותיירותיות). חשוב לקחת בחשבון שלמרות היתרון הגדול של הפטור, כיוון שארה"ב חוששת מהגירה לא חוקית אליה, עדיין תצטרכו לקנות כרטיס טיסה הלוך-חזור ומשך השהות בארה"ב תהיה עד שלושה חודשים.

ויזה או ESTA?

פטור מויזה לארה"ב לישראלים הוא חלומם של ישראלים רבים, אך בשורה התחתונה חשוב שישראלים יבינו את היתרונות הרבים שיש לתכנית ויזה לארה"ב לישראלים וזאת בהשוואה אל תכנית ה- WPS.

  • הכירו את המושגים – תכנית הפטור מויזה נקראית VWP. ה- ESTA הוא הפטור עצמו.
  • שהות בארצות הברית – פטור מויזה לישראלים תאפשר לכם שהות של 3 חודשים בארצות הברית וזאת לעומת הויזה שמאפשרת שהות של מינימום חצי שנה וזאת בהתאם לאשרת השהייה אותה מאשר פקיד ההגירה האמריקאי בעת נחיתתכם בארצות הברית. אם אתם מעוניינים לנסוע לארצות הברית לתקופה לא קצרה, מה שמתאים לכם היא הויזה ולא ה- ESTA.
  • תוקף – אישור הפטור תקף לשנתיים או עד שפג תוקפו של הדרכון שלכם וזאת בהשוואה אל ויזה שתקפה לעשר שנים בדרך כלל.

לסיכום, נכון להיום פטור מויזה לישראלים אפשרי רק לישראלים עם אזרחות זרה. אמנם כל אחד מאיתנו מעוניין שישראל תיכנס לרשימת המדינות הכלולות בהסכם ה- VWP, אך למרות כל זאת, אי אפשר להתעלם מיתרונותיה הרבים של הויזה.

Share on facebook
Share on whatsapp

שירותים נוספים